kozi.jpgFoto: Shutterstock

Kosmetika s kozím mlékem je vhodná i pro citlivou nebo alergiemi trpící pleť. Zklidňuje a pomáhá v hojení a regeneraci pokožky. Používá se také k léčbě ekzémů, různých druhů vyrážek nebo lupénky. Pomáhá proti vzniku vrásek a stárnutí pokožky. Účinná je také při léčbě akné. V létě je kozí mléko také vynikajícím pomocníkem proti spáleninám od slunce.

Kozí mléko je vysoce hodnotný biologický materiál bohatý na ceramidy, fosfolipidy, vitamíny skupiny A a B, koenzym Q10, AHA kyseliny, mastné kyseliny s krátkým a středním řetězcem, minerály – vápník, hořčík, fosfor, draslík, selen. Kozí mléko se lépe vstřebává do pokožky, a to díky menším tukovým kapénkám. Jeho obrovskou výhodou v kosmetice je, že se rozděluje na několik složek: syrovátku, tuk (máslo), tvaroh, kolostrum (mlezivo).

Kozí tuk (máslo) zajišťuje lepší prostupnost výživných látek do pokožky a díky obsahu fosfolipidů a ceramidů je pro kůži přirozený, a tak pomáhá obnovovat kožní bariéru. Naše pokožka je lépe vyživená, hydratovaná a dobře chráněná před okolními vlivy.

Kozí syrovátka podporuje hydrataci a odolnost kůže. Obsahuje kyselinu mléčnou a citrónovou. Díky tomu dochází ke správné regulaci látkové výměny buněk, zlepšení prokrvení i mikrocirkulaci. Zároveň vede ke stabilizaci pH pokožky. To činí naši pokožku hladší, pevnější a pružnější.

Kozí kolostrum = mlezivo (první mléčný výměšek kozy po porodu mláděte - do 72 hodin) obsahuje bioaktivní látky nezbytné pro růst a vývoj imunity, chrání nás před vznikem zánětlivých onemocnění, napomáhá obnově a hojení tkání. Kolostrum má jedinečný regenerativní účinek pro každou buňku našeho těla. Zabraňuje procesu stárnutí.

S čím si tedy poradí kosmetika vyrobená z kvalitních kozích surovin?

S každou pletí, která je citlivá, dehydrovaná, suchá, problematická, aknózní, trpící lupénkou, atopickým ekzémem (i po vážném onemocnění a dlouhodobé léčbě). Kozí kosmetika se hodí pro všechny věkové kategorie. Používá se i v lázeňských procedurách. Do koupele se zpravidla přidává kozí mléko a syrovátka, nebo se připravují speciální zábaly obsahující kozí suroviny.
5f29187a0cbe6obrazek.png

Krém pod oči Ziaja, tělové mléko VIVAPHARM, čistící pleťové mléko Capri LA CHEVRE, denní hydratační krém s tvarohem Capri LA CHEVRE

Reklama