Kozí mléko je známé pro vysoký obsah minerálních látek, vitamínů a také kyseliny listové, která je důležitá pro správný vývoj organismu, je tedy obzvlášť doporučována v těhotenství. Mimo to obsahuje i velké množství dalších látek jako je fosfor, vápník, vitamín D a riboflavin. Jeho konzumace pomáhá imunitnímu systému, působí příznivě na zažívací trakt a je doporučováno při onemocnění kloubů, plic či neurologických potížích.

Kozi-koupelova-sul-Vivapharm-Vivaco-99-Kc-Vivaco.cz.jpg

Vivaco, 99 Kč

Kozí mléko však nezažívá svou renesanci jen v podobě nápoje, ale i ve formě kosmetiky právě díky zásadním účinkům na pleť. Dodnes se u mnoha horských národů používá kozí máslo smíchané s bylinkami jako základ pro léčebné masti. V kosmetických přípravcích se z kozího mléka využívají dvě hlavní složky, a to tuk a syrovátka. Tuk přenáší účinné látky do hlubších vrstev pokožky, obsahuje fosfolipidy a ceramidy a obnovuje povrchový film pokožky, který chrání pleť před nepříznivými vnějšími vlivy. Syrovátka stabilizuje pH pokožky, podporuje hydrataci kůže, zabraňuje vysušování, zlepšuje prokrvení pokožky, pomáhá obnovovat kožní bariéru a aktivuje regeneraci stárnoucí kůže (pokožku omlazuje, vyhlazuje a zvláčňuje). Kyseliny mléčná a citrónová obsažené v syrovátce zlepšují mikrocirkulaci a hydrataci pokožky, hojí a působí antibakteriálně. Skvěle se hodí pro citlivou a dehydrovanou pleť a také pro mastnou a problematickou pleť se sklonem k tvorbě akné.

1738-3.jpg

Botanico, 63 Kč

Kosmetické produkty z kozího mléka pomáhají například při onemocněních kůže, jako je lupénka nebo atopický ekzém. Velmi dobré účinky mají na problematickou pokožku a pomáhají vyspravit i drobné nedokonalosti pleti. Ta je tak díky pravidelnému užívání kozí kosmetiky vláčnější, pružnější a dobře hydratovaná. Hydratační a hojivé účinky kosmetických přípravků s extraktem z kozího mléka si chválí nejedna žena. Blahodárně však působí také na vlasy, kterým napomáhá obnovit narušenou strukturu a dodá ztracený objem a lesk.

Kozi-telove-maslo-Vivapharm-od-Vivaco.jpg

Vivaco, 109 Kč

Nemáte rádi specifický zápach produktů z kozího mléka? U kosmetických přípravků se nemusíte bát. Výtažky používané v kosmetických přípravcích se odebírají z čerstvého kozího mléka, které nezapáchá. Produkty s kozím extraktem jsou naopak oblíbené mimo jiné i pro svou příjemnou vůni.

kozi-mleko-denni-krem-50ml5.jpg

Ziaja, 89 Kč

Zajímavostí také je, že kozy neznají rakovinu – po analýze čerstvého kozího mléka bylo zjištěno, že kozí mléko obsahuje látky, které chrání tělo před rozvojem rakovinných buněk.

5b1f96b01faeeobrazek.png

Anpro, 29 Kč

Uložit