čtenářka s nickem Dessy se s ničím moc nepáře. Razí heslo: „Když to nevydrží, nezaslouží si mě to!“ A tak vyprala i semišové kozačky. Jestli vám vstávají vlasy hrůzou, přečtěte si tento příspěvek a možná najdete inspiraci, co s „nasolenýma“ botama, které už jste chtěla vyhodit

Tak se zimními věcmi si hlavu moc nedělám. Jednak je u nás ještě brzy a za druhé, nedávno jsem dala cosi vyčistit do čistírny a hluboce litovala, že jsem to nevyhodila a nekoupila nový kus! Ale i tak, nějakou zkušenost taky mám! Spíš radu.

Krásné, černé, vysoké, semišové kozačky, jež pozbyly černé barvy a zabarvily se do šedoflekata - díky soli a co teď??? Měla jsem je tak ráda, že jsem je - pokud nebyla břečka po kolena, nosila celou zimu.  Vyhodit? Marné veškeré jemné čistění, zbytečná práce a vztek. Nosit už se to nedá, nic tedy nezkazím.

Kozačky letěly obloukem do pračky, abych nebyla taková potvora, dopřála jsem jim k pracímu prášku něco jedlé sody, dala na 30 st. a pánubohu poručeno.

Bylo to napínavé, pravda, ale trochu vzrušení někdy neuškodí.

A jaká radost!

Vytáhla jsem krásné černé potvory, které po uschnutí byly jak z obchodu, jen krabice chyběla. Čisté, černé a voňavé, i měkké zůstaly! Jsem na sebe pyšná! :-D

kozacky

Bundy peru bez milosti, sice s citem, ale která nevydrží, nezaslouží si mne. Manželova saka od obleků peru taky. Když to viděl, šel se křísit slivovicí.

Saka přežila, manžel taky, co jsme ušetřili, to si vyberu, to si zas nemyslete, protože jsem si zadělala, manžel už ani neví kde čistírna je... a já nerada žehlím.

Pravda, zimní nejsou, ale to jen na ukázku pro vás,  co dovedu a vše vám radši říkat nebudu a to v zájmu uchování vašeho zdraví a aby na mne někdo neposlal ještě hochy se svěrací kazajkou. (zimní...)

Hezký - dnes teplý a slunečný jarní den bez zbytečných zimních doplňků 

přeje Dessy

Milá Dessy, vy jste démon. Kozačky do pračky. To by mě opravdu nenapadlo a chtěla jsem vám poradit sprej na semišovou obuv

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in? Máte také nějakou neobvyklou radu, nebo zkušensot? Napište nám, jak perete, čistíte zimní oblečení a třeba i doplňky. Co říkáte na nápad čtenářky Dessy? Šla byste do toho?

Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama