Nevím, kdy začínají Vánoce jinde, ale u nás v Bullerbynu začínají Vánoce ten den, kdy se pečou perníčky, tak zní začátek mé oblíbené kapitoly knihy Děti z Bullerbynu. A čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, že moje Vánoce začínají zakoupením prvního svařáku na nějakém vánočním trhu.

víno

Ano, vím to – vše domácí má chutnat nejlépe, protože si ohlídáme ingredience a povětšinou to i vaříme s láskou. Ale u svařáku mám pocit, že tohle prostě neplatí. Nějakým zatím nevysvětlitelným kouzlem mi chutná tento nápoj zakoupený venku daleko víc než ten, který si připravíme (nebo je nám připraven) z domácích zdrojů. 

A ano, jsem si vědoma, že je stánkovými prodejci často svářen z vína té nejhorší kvality a přeslazován, aby si průměrné chuťové pohárky přišly na své a zmlsané závislácké jazýčky chytly slinu na další…

Nicméně trvám na svém: Svařák z vánočního trhu je vždy chutnější než ten doma připravený!

Samozřejmě tuším, odkud vítr vane. A s trochou nadsázky tvrdím, že jako promovaný inženýr chemie sním o tom, že vymyslím vzorec, jenž by zohledňoval veškerá fakta, která chuť toho nejlepšího svařáku ovlivňují.

  • Určitě by v něm hrála roli okolní teplota. Čím větší mráz, tím lepší chuť.
  • Nepodceňuji ani místo, kde je nápoj konzumován. Tady trochu váhám, ale troufla bych si odhadnout, že čím dále od domova, tím nám připadá lepší.
  • Další proměnou by byl počet přátel, s kterými svařák popíjíme.
  • A nezanedbala bych ani světlo – čím horší světelné podmínky, tím lahodněji chutná každý doušek aneb přes den to není takové, jako když padne tma, kterou protínají barevná světýlka vánoční výzdoby. 

A tak by se dalo jistě pokračovat. Jak říkám - je to stále ve stavu bádání...

Hudební chuťovka pro milovníky svařeného vína

Známý hit od skupiny Pacifik – lépe bych svařáku lásku nevyznala ….

Kam na nejlepší svařák?

Tady jsou moje osobní tipy. A jelikož se jedná o místa s tradicí, nevadí, když se na ně nedostanete letos. Jako správná „konzerva“ věřím, že i příští rok bude vše tak, jak má být…

Svařák ze ZOO Plzeň

Na svařené víno do ZOO? Divné, ne? Ale kdepak. Právě zde můžete spojit příjemnou zimní procházku po zoologické zahradě s návštěvou teploučkých pavilónů a ochutnávkou jednoho z nejlepších svařáků v místním občerstvení u TROPICKÉHO PAVILONU. A co víc - prodavač je velký sympaťák!

ZOO Plzeň - svařák

Poctivý svařák na Tylově náměstí v Praze

Důvod, proč mi v adventním čase trvají návraty domů mnohem déle, je celkem jasný. Jak to jde, vezmu to přes Tylák. A podle fronty u stánku s poctivým svařákem z Modrého Portugalu z Velkých Bílovic se sušenou švestkou jako bonusem, nejsem opravdu jediná, kdo si takto zpestřuje všední pracovní dny. Na Tyláku kolem stánku to prostě žije. A jistě i díky svářečáku, tj. věrnostní kartičky, kam si sbíráte razítka s vidinou dávky zdarma.

Heslo zní: Svářeči všech zemí, svařte se u nás!

Svařák Kubík v Praze

(foto: Facebook)

Tak ať vám voní a chutná...

Přečtěte si také:

Reklama