Že měsíc květen je měsícem lásky, bylo řečeno, napsáno a asi i zpíváno nesčetněkrát… Nic ale nezměníme na faktu, že tomu tak bylo, je a bude. A věděli jste, že se náš květen mohl také jmenovat tráven či trnopuk? Předpokládám, že spíše nevěděli. Nic si z toho nedělejte, já donedávna také ne.

Přišla jsem na to, když jsem hledala informace o názvu tohoto měsíce, který je v podstatě odvozen od přídavného jména květný ze staročeštiny, kdy se dá vysvětlit jako kvetoucí zdravím, silou…

O tom, že láska je nejmocnější kouzlo ve všech existujících vesmírech a paralelních realitách, snad nepochybuje nikdo. 

láska

Od doby, kdy si lidská bytost uvědomila, že cítí lásku, nás také provázejí kouzla a magie, která jsou zaměřena právě na tento nepopsatelný cit. Já sama jsem v těchto věcech velice obezřetná, podle upozornění - buď opatrný na to, co si přeješ… Několikrát se mi v životě stalo, že jsem po něčem doslova toužila ve spojení s láskou, ale jak je pán bůh veselý chlapík, většinou se to nějak zamotalo. A já nakonec nevěděla, jak s danajským darem naložit… Teď už nechávám věci většinou plynout vlastním proudem, ale o nápojích lásky, všelijakých kouzlech a zaříkání čtu velice ráda, a kdyby mě napadlo nějakou takovou aktivitku vyzkoušet, tak si vždycky řeknu: ´ať je všechno tak, jak má´ anebo ´co ke mně patří, to mi nikdo nevezme, co mi není souzeno, to u sebe stejně neudržím…´

Podle Denisy Fulmekové a její knihy Magická síla bylin, jak si přičarovat štěstí, se na povzbuzení lásky také vázaly voňavé májové kytičky s účinnými bylinami, např. s mateřídouškou, heřmánkem, mařinkou vonnou či pelyňkem.

K upevnění manželství Denisa doporučuje umístit v ložnici škapulíř s bazalkou, heřmánkem, hvozdíkem, levandulí, mátou, růží nebo skořicí.

Pro milostnou sílu bez hranic diviznu nebo verbenu.

Krásné mi přijde i její milostné kouzlo: naberte trochu hlíny, na kterou vstoupila noha milovaného člověka a případně potencionálního partnera, a zasaďte do ní měsíček. Spolu s květy rozkvete i láska.

Nebo: pokud svobodný muž a svobodná žena společně vhodí bezové květy do džbánu s pivem a pak ho spolu vypijí, do roka se vezmou.

Kouzlo na posílení milostného pouta také podle Denisy zní: obtočte proutkem břečťanu kotník či zápěstí spící milované osoby a zároveň nohu postele nebo vlastní zápěstí, ale tak, aby se dotyčný neprobudil. Břečťanový šlahounek pak nutno utrhnout za úsvitu a nikomu o tom neříkat.

Podle naší velké kartářky a čarodějky Marcely Košanové je kouzlem možné zajistit si věčně zamilovaného muže.

Smíchejte svoje ostříhané nehty s mužovými a spalte je o půlnoci. Když budou hořet, soustřeďte se na muže a představujte si ho před sebou. Nikdy na vás nezapomene! Ale muže, který má uzavřené srdce a nechce vás, je velmi těžké získat, je lepší ho nechat být…

Pokud toužíme, aby muž našeho srdce přišel sám, je podle doporučení čarodějky potřeba po dobu 14 dnů potírat práh a dveře solí. Ten, kterého milujete, se velmi brzy objeví, i kdyby měl kvůli tomu přejít přes hory a doly…