Už vás nebaví účes, chcete změnu, ale bojíte se experimentovat? Máte rovné vlasy a chtěly byste mít krásné lokny, nebo naopak? Stačí mít doma žehličku na vlasy!

vlasy

S žehličkou na vlasy si vyčarujete svůdně rovné vlasy na žhavé rande, ale také divoké vlny na stejně divoký večírek, nebo elegantní strukturovaný styling vhodný pro pracovní meeting.

Pozor na teplotu a typ vlasů

Než se ale pustíte do žehlení, mějte na paměti, že je musíte upravovat při teplotě podle typu svých vlasů. Při vysoké teplotě se jinak poškozují a ztrácí lesk, jsou nevýrazné a mdlé. To samé se může stát, pokud budou vaše vlasy při úpravě tepelnými přístroji příliš vlhké.

U většiny žehliček na vlasy se dají volit různé teploty. Pro jemné, melírované nebo barvené používejte nižší teplotu, to stejné platí i pro husté vlasy. Žehličku byste měla mít rozpálenou kolem teploty okolo 180 až 230 stupňů. Zdravé a pevné vlasy snesou vyšší teplotu i častější žehlení.

Pokud s žehlením vlasů teprve začínáte, volte nižší teplotu od 170 do 190 stupňů. Nejdříve žehlete na zkušebním pramínku (ne na ofině a v těsné blízkosti obličeje). Pokud jdou vlasy vyžehlit jedním tahem, teplotu pomalu zvyšujte.

Rovné vlasy a sexy vlny. Jak na to?

Úplně rovné vlasy vykouzlíte tak, že začnete pomalým pohybem žehlit jednotlivé pramínky vlasů od jejich kořínků po konečky. Perfektně rovné vlasy lze střídat s variantou, kdy špičky konečků podtočíte dovnitř. Glamour vlny uděláte zase tak, že vlasy natočíte okolo žehličky a táhnete pomalým pohybem směrem od hlavy.

Méně je více

Žehlička umí s vlasy zázraky! Jestli ale pomýšlíte na to, že si s její pomocí budete tvořit každý den jiný účes, zapomeňte na to. Vlasy byste si mohla zničit, časem by byly vysušené a konečky roztřepené.

Na trhu je nepřeberné množství žehliček, ale také vlasových přípravků, které vaše vlasy ochrání i při vysokých teplotách tak, aby se neničily. Inspirujte se v naší fotogalerii, kde najdete jak žehličky na vlasy, tak vlasové přípravky pro krásné vlasy.

A co vy, milé Ženy-in, také používáte žehličku, nebo se ji chystáte použít? Odpovězte v naší malé anketě

FOTOGALERIE (klikněte na fotku a otevře se fotogalerie s osmi fotkami)

foto: archiv značek, Ilustrační foto: Braun

Reklama