Dobrým pomocníkem se rýžovar může stát třeba v případě, kdy chystáte složitější několikachodový oběd či večeři. Určitě to znáte. Trouba jede na plné obrátky, zaměstnané jsou i všechny plotýnky na sporáku, ale vy nutně potřebujete začít připravovat některou z dalších nezbytných částí pokrmů. Z prekérní situace vám pomůže vybruslit právě rýžovar.

Nejen čistá plotna 

Vaření ulehčí také ve ztížených podmínkách, například na dovolené, kde nebudete mít k dispozici plně vybavenou kuchyň. Jeden malý přístroj navíc se vám do auta určitě vejde. Hodí se i do malého bytu pro ty, co nemají moc prostoru nebo chuť vyvářet. Je totiž ideální pro pokrmy z jednoho hrnce. Plusem je i méně nádobí, se kterým se běžně musíte po vašem kulinářském kouzlení dříve nebo později vypořádat.

Navíc se zbavíte problému s honěním jídla po sporáku. Během klasického vaření totiž mnohdy rádo vyskakuje z hrnců. Tím, že pokrm nevystavujete tak vysokým teplotám, se z něj vytrácí méně vitaminů a dalších prospěšných látek. Rýžovar je totiž podobný principu vaření v páře.

Na trhu samozřejmě existují i speciální rýžovary určené k multifunkčnímu použití. V nich se dá bez problémů připravovat téměř vše včetně masa. Umožňují totiž nastavení přesného času. Ale experimentátoři si vystačí i s tím obyčejným, jeden cyklus trvá zhruba dvacet až třicet minut. 

Vařila myšička kašičku...

Obzvláště v zimě jsou velmi oblíbené sladké kaše. Do pochmurného počasí se hned lépe vychází, když vás v břiše hřeje něco teplého. Hlavní surovinu můžete zvolit podle své chuti – rýži, ovesné vločky, jáhly nebo třeba quinou.

Řiďte se poměrem na jeden šálek suroviny, zhruba jeden a půl až dva šálky vody. Využít můžete i mléko. Výhodou je, že svou snídani nemusíte ani moc hlídat. Rýžovar je opatřený nepřilnavým povrchem. Během doby, kdy bude pracovat za vás, si můžete třeba zacvičit. A pokud se potom zdržíte ve sprše, nic se nestane. Rýžovar udrží váš pokrm teplý i několik hodin.

Poradí si i s vejci

Ani milovníci slaných jídel nemusí zoufat. Rýžovar se nebojí ani vajec natvrdo. Stačí je vložit do hrnce, zalít vodou a zapnout přístroj. Tady už se ovšem vyplatí trochu hlídat čas. Hotovo by mělo být zhruba za dvacet minut. Problémem není ani vaječná omeleta, té bude stačit zhruba patnáct minut.

Společně s rýží lze v rýžovaru udělat také zeleninu. Jednou z možností je i zeleninová polévka. Vybranou zeleninu zalijete vodou a necháte rýžovar pracovat. 

Vyzkoušet můžete také hrnečkový banánový koláč.

Suroviny:

  • 1 a 1/2 hrnku hladké mouky
  • 3/4 hrnku cukru moučka
  • 2 lžičky prášku do pečiva
  • špetka soli
  • 3 zralé banány
  • 1/4 hrnku másla
  • 1/4 hrnku mléka
  • 1 vejce

Postup:

V jedné míse smíchejte všechny sypké suroviny, tedy mouku, cukr, sůl a prášek do pečiva. Ve druhé míse spojte banány, máslo, mléko a vejce. Banánovou část postupně přidávejte do sypké směsi a důkladně promíchejte. Rýžovar vymažte kouskem másla a nalijte do něj těsto. Koláč se bude dělat asi hodinu a půl. V tomto případě je ale potřeba trochu vaší pozornosti. Během přípravy rýžovar několikrát vypne. Stačí ale pár minut počkat a znovu ho zapnout. Hotovo je v momentě, kdy se těsto přestane lepit na špejli.

Vypínání a následnému zapínání se dá vyhnout zakoupením rýžovaru s možností nastavení přesného času. 

Reklama