San Francisco je jedno z nejnavštěvovanějších měst v USA - na notoricky známá místa jako Golden Gate Bridge, Alcatraz, či klikatou Lombard Street se do této lokality každoročně přijede podívat 17 milionů turistů! Odkud je ale nejlepší výhled na ikonicky vyhlížející most a kde si dát piknik bez přítomnosti davu turistů?

Nechte se překvapit rozmanitostí tohoto „malého“ velkoměsta, které se rozkládá na pouhých 7x7 mílích, a snad vám učaruje tak jako Barboře, která si San Francisco zamilovala na první pohled...

Větrný mlýn v Golden Gate Parku a tulipánová zahrada

gggg

Tato napodobenina holandského mlýnu z roku 1903 je plně funkční, i když je většinou vypnutý. Bára jej doporučuje jako krásné místo na romantické rande, kde nepotkáte ani živáčka či piknik.

Výhled na Golden Gate Bridge z pláže Crissy Fields

xxxx 

Bářina maminka ho něžně pojmenovává „krysí fils.“ Na tato místa Bára bere svého milovaného psa Jasminku, prý za odměnu. Pláž je zde krásná a klidná. Fotka je pořízena ze strany SF bay – zátoky. Na druhé straně je již Pacifický oceán.

Židovské muzeum

ddd

Mnoho turistů a místních o tomto muzeu prý neví, a přitom je jen minutku od Powell Station, nejrušnějšího místa SF. Na tomto muzeu je fascinující nejen jeho dech beroucí moderní architektura, ale především jeho obsah. Najdete zde výstavy moderního umění tvořeného umělci s židovským původem (není to rozhodně nic staromódního a fádního!) a také historii Židovského obyvatelstva v Americe.

Palace of Fine Arts

fvvvv

Byl postaven příležitosti výstavy v roce 1915, dnes slouží jako jedna z typických turistických ikon SF. Toto místo je vhodné k svatebnímu obřadu (Bára zde během své svatby pořídila krásné fotky). Je zde také nádherné jezírko s chráněnými labutěmi a želvami, které zvědavě okukují turisty.

Výhled z parku Lafayette

fdff

SF je město parků, a tohle je jeden z Bářiných TOP. Jedná se o velký kopec, kde se na každé straně můžete věnovat jiným aktivitám. Například tenisu, venčení psa, barbecue s přáteli, randění na dětském hřišti, kochání se romantickými výhledy na město, či línému povalování se v parku.

Výhled na SF bay z pobřeží zátoky Embarcadero

sss

Dá se odtud jet na výlet lodí, nakupovat na překrásném a předraženém farmářském trhu, či sledovat živáčky u sklenky vína.

Procházka po Pier 3

dddd

Dohromady je zde celkem 45 mol. Bára se se svým manželem prochází po třetím. Za nimi ční Transamerica Pyramid, nejvyšší budova SF, která vypadá lépe z dálky, než zblízka. Na typických San Francisckých molech vás možná prý překvapí, že se na nich velmi snadno setkáte s rybáři či lovci krabů.

Kostel Grace Cathedral

bbvv

Bářina srdcová záležitost. K tomuto místu ji její novopečený přítel vzal, aby ji přesvědčil, že i SF má historicky významné budovy, a aby se jí méně stýskalo po Čechách. Kostel byl sice dokončen v roce 1964, ale stal se i tak symbolem Bářina vztahu.

Čtete také:

Reklama