Dva společné zájmy, čtyři polibky denně, dvě romantické večeře měsíčně a aspoň jednou za den říct partnerovi „miluji tě“, to je podle britského výzkumu recept na šťastné manželství. Píše o tom v neděli britský deník Telegraph.

Z výzkumu britské internetové stránky pro plánování svateb confetti dále vyplývá, že dvojice, které prožívají dlouhotrvající manželství, se seznámily prostřednictvím přátel a své „ano" si řekly tři a půl roku po první schůzce. Muž by rovněž měl být v ideálním případě o dva roky a tři měsíce starší než jeho partnerka a ženit se ve 31 letech.

Výzkumu se zúčastnily více než tři tisíce vdaných či ženatých dospělých. „Průzkum ukazuje, kolik různých prvků tvoří dokonalé manželství, včetně věkového rozdílu a délky vztahu před svatbou," řekla Carol Richardsonová, která průzkum vedla. „Ukazuje se také, že páry se berou později, což je zřejmě způsobeno tím, že ženy kladou větší důraz na kariéru, takže manželství a romantika hrají až druhé housle."

„Když je pryč oslnění ze svatby, je důležité neustále oživovat magii, třeba pravidelnými polibky, objetím a romantickými výlety." Podle Richardsonové výzkum ukázal, že sex hraje významnou roli a mělo by na něj dojít nejméně třikrát týdně. Kontakty by neměly být jen tělesné, podle výzkumu je nejlepší zavolat, napsat e-maily nebo textové zprávy partnerovi nejméně třikrát denně, když je v práci.

Ideální manželé si pořídí dítě dva roky a dva měsíce po svatbě. Důležité je také podnikat výlety - ideálně strávit každý rok dva víkendy mimo město, odjet společně na dovolenou a alespoň dvakrát ročně podniknout cestu po vlasti.

Dvojice by však neměla ztratit určitou míru nezávislosti, tvrdí Richardsonová. Každý z páru by tak měl mít i své vlastní zájmy a čas sám na sebe.

Co říkáte na náš průzkum? Jak je to u vás doma?