5f58beb7458c5obrazek.png
Foto: Suedtirol.info

Jezero Braies je prostě nádherné! Aspoň tak vypadá na všech fotkách, které jsem viděla. Jezero, semknuté mezi skalami s dřevěnou půjčovnou loděk, která vypadá jako z dávných časů. Navíc i funguje – můžete si půjčit loďku a vydat se s pádly na jezero. Dýchne na vás atmosféra místa, které chcete vidět.
5f58c26856222obrazek.png
Foto: Shutterstock

Začátkem září jsem u jezera Braies byla. Bohužel se potvrdily i ty negativní informace, že toto autem dostupné místo je dost přelidněné. Ale úplně to chápu, toto průzračné jezero si nikdo nechce nechat ujít. I tak jsem si tu krásu užila. Nejvíce lidí se pohybuje v blízkosti parkoviště. Když popojdete kousek dál nebo se vydáte na procházku kolem jezera, potkáte lidí méně. Cesta kolem jezera trvá kolem hodiny, hodiny a půl, podle toho, jakým tempem jdete a jak moc se zdržujete focením a odpočíváním.
5f58c283498d0obrazek.png
Foto: Shutterstock

Italské jezero leží ve výšce 1496 metrů a je s hloubkou 36 metrů nejhlubším jezerem v Dolomitech. Vzniklo na místě sesuvu půdy, který blokoval řeku Braies. Je nádherné pozorovat, jak se na jeho průzračné hladině odráží okolní hory, stromy a nebe. Dominantním vrcholem je hora Croda del Becco (Seekofel, 2810 m). Jezero Braies je součástí světového dědictví UNESCO. Najdete ho na severu národního parku Fanes-Sennes-Braies, který sousedí s národním parkem Tre Cime. Trek okolo slavných skal Tre Cime byl cíl naší cesty, ale toto neskutečné jezero jsem si nemohla nechat ujít.
5f58c2a06d288obrazek.png
Foto: Shutterstock
5f58c2b2d7175obrazek.png

Také se vám líbí? Protože jsem milovníkem Jižního Tyrolska, ráda vám připomenu i další články:

Více na Suedtirol.info
5f58bf35af4d4obrazek.png

Reklama