Kouzelná a dosud nevídaná atmosféra celého dopoledne byla umocněna hudebním doprovodem na pozadí, díky klavírnímu multiinstrumentalistovi a světoznámému skladateli Karlu Havlíčkovi.

r1.jpg

Svět slaví 21. června Mezinárodní den jógy. Akce se konají po celém světě, například v New Yorku, Paříži, Londýně nebo Sydney, s vizí, aby se na nich lidé propojili prostřednictvím cvičení jógy. Protože se podobné akce obvykle konají ve městech na nejikoničtějších místech, sešli se jogíni v Praze na jednom z nejikoničtějších míst Prahy, na Karlově mostě.

r5.jpg

V pět hodin ráno začalo hodinové sezení, během něhož si téměř 400 jogínů mohlo načerpat energii z vycházejícího slunce nad Prahou. Český skladatel Karel Havlíček jedinečný zážitek výrazně umocnil hrou na klavír. V kombinaci s kouzlem staré Prahy v časných ranních hodinách Pražané přivítali nový den opravdu neobvyklým způsobem. „Přistoupili jsme k celému místu s velkou dávkou pokory, a proto jsme chtěli, aby byl zážitek opravdu jedinečný. Jógová sekvence byla synchronizována hrou na klavír, při níž Karel Havlíček zahrál svou klavírní improvizaci. Pro nás nejemotivnější moment byl první pozdrav slunci, který začal přesně v okamžiku, kdy nad Prahou vyšlo slunce. Paprsky začaly svítit na jogíny a klavír se stále více a více rozezníval. To byl okamžik, kdy se spousta lidí začala usmívat a my jsme věděli, že si lekci, a hlavně celkový dojem z ní opravdu užívají.“ dodává Adéla Porubská, majitelka Studia Yoga Movement, které akci pořádalo.

r4.jpg

r3.jpg

Značka Rituals se připojila k oslavám Mezinároního dne jógy na Karlově mostě jako generální partner. Jednotlivým účastníkům poskytla jógamatky, které si potom mohli odnést domů jako poděkování za jejich účast a na památku tohoto výjimečného dopoledne.

r2.jpg

Více o značce Rituals najdete na www.rituals.cz.

62b9a6702e568obrazek.png

Reklama