nanny

Nevíte si se svými dětmi kolikrát rady? Máte pocit, že vás přivedou do hrobu, že to zkrátka nezvládáte, a Kouzelná chůva Nanny McPhee se ještě neobjevila u vás doma? To bude proto, že právě teď pomáhá zoufalé farmářce, aby nepřišla nejen o rozum, ale i o střechu nad hlavou.

Nová strhující pohádka, na kterou jsem měla příležitost vzít i děti, barvitě vypráví o každodenním trápení paní Greenové, jež jen těžko zvládá své tři ratolesti, které se neustále perou, handrkují a vše, co jim přijde pod ruku, rozbíjí. Najednou je dětí pět a situace začíná být nezvladatelná. Když už to vypadá, že děti rozbijí vše a nakonec znannyboří celý dům, že paní Greenová dokonce kvůli svému bezohlednému příbuznému přijde o farmu, zaklepe na dveře kouzelná chůva s kouzelnou holí a chlupem na bradavici. Právě jejím příchodem začíná estráda nevysvětlitelných a strhujících příhod...

Přijde paní Greenová o farmu? Vrátí se ztracený manžel a otec dětí domů? Poradí si kouzelná chůva s dětmi? To už vám neprozradím, nechte se sami překvapit!

A co mé děti?

Děti byly z kouzelné chůvy nadšené, v kině seděly jako očarované kouzelnou holí a cestou domů se nebavily o ničem jiném. Musím přiznat, že i já jsem byla vtažena do děje a dojemný konec mi nahnal slzy do očí. Nakonec se není čemu divit, Emma Thompson má za sebou nejen Oscara, ale i první díl této pohádky, vyprávějící o osamělém a zoufalém vdovci, úspěch byl tenkrát veliký.
Nemusíte se ovšem bát, pokud jste jedničku neviděli, Emma Thompson si sama kouzelnou chůvu zahrála, přesunula se v čase a do úplně nového prostředí. Do jakého prostředí? Řeknu jen to, že při samotném natáčení nosil celý štáb jen holínky.

Jde zkrátka o pohádku, jak má být. Nebylo zapomenuto ani na zvířátka, která si zde zahrála velice vtipné role. Prasátka jako akvabely, prasátka šplhající po stromech nebo sloni a kozy spící s dětmi v posteli. Máte se zkrátka na co těšit, a já můžu jen doporučit!


Komedie / Fantasy / Rodinný
Velká Británie / USA / Francie, 2010, 109 min

Režie: Susanna White
Hrají: Ralph Fiennes, Maggie Gyllenhaal, Emma Thompson, Maggie Smith, Rhys Ifans, Asa Butterfield, Bill Bailey, Nonso Anozie, Katy Brand, Sinead Matthews

 

Reklama