Expedice Asie je určena všem návštěvníkům, kteří se zajímají o záležitosti spojené s tímto kontinentem. Škola na náměstí Curieových se chce nejen pochlubit svými šikovnými studenty a pedagogy ale i ukázat rodičům, jak nápadité jejich děti vlastně jsou.

Podle ředitelky školy Libuše Vlkové se nápad na podobné projekty zrodil před třemi lety, tehdy mezi děti přišel nový spolužák z Nigérie. ¨Byla to pro nás výzva pomáhat mu v adaptaci na naše podmínky a zároveň poznávat jeho zemi. A byl tu nápad EXPEDICE AFRIKA. Další inspirací byla adopce na dálku - dívka z Ugandy. Děti odevzdaly sběr starého papíru a zisk pokryl náklady na adopci,“ vysvětluje ředitelka Libuše Vlková. Protože Expedice Afrika měla na škole obrovský ohlas, následovala Expedice Amerika a události kolem loňských Vánoc (mimochodem i zdejší děti uspořádaly pro postižené vlnou tsunami sbírku) předurčily téma té letošní - asijské.

Asií teď žije celá škola, děti připravují výzdobu, tematické plakátky. Také vymýšlejí vlastní herecké etudy pro večerní představení. Během něj vystoupí nejen žáčci z prvního stupně, ale i jejich odrostlejší kolegové z vyšších ročníků. „Cílem projektu je dětem přiblížit co nejreálněji život, podmínky, zvyky daného kontinentu. Propojit jejich spolupráci mezi třídami i předměty, zapojit co největší počet žáků, naučit je nenásilnou formou sebeprezentaci, vyhledávání informací a jejich zpracovávání, a doufáme, že se z objeveného samozřejmě i poučí,“ dodává Libuše Vlková. S organizací rozličných oslav tu nezahálejí a mají bohaté zkušenosti – v listopadu slaví například narozeniny Madame Curie, v únoru svátek zamilovaných, na Vánoce pořádají dílnu tvořivosti a také Dvorní slavnosti spojenou s odemykáním školy na další rok.

Že děti a jejich učitelé nepodcenili ani prozaičtější záležitosti, než je kultura či náboženství, se můžete přesvědčit i vy. Speciálně pro tuto příležitost plánují proměnit jednu ze tříd na asijskou restauraci, kde si budete moci pochutnat na exotických pochutinách. Žízeň vám pomohou uhasit vynikající čaje v čajovně, která se otevře právě pro tuto příležitost. Každý návštěvník si bude moci napsat na kousek látky vlastní přáníčko ve stylu Tibetu a také od dětí dostane čínskou čepičku a hůlky.Organizátoři nezanedbali ani asijské módní trendy. Děti, rodiče, učitelé a ostatní návštěvníci mohou popustit fantazii a přijít v jakémkoli stylovém oblečku – od sárí po bederní roušku.

Kdy a kde ? Středa 16. 11. od 16:30–20:00 na ZŠ nám. Curieových 2, Praha 1.  

   
Reklama