vino

Kvalita moravských vín prudce stoupá. Jedním z největších vinařských talentů je bezesporu Jiří Hort, který sbírá za svá moderní a výrazná vína evropské kvality jednu medaili z prestižních výstav za druhou. „Díky střídání teplých slunečných dnů a chladnějších nocí u nás sice vinná réva zraje pomaleji, ale zato dává báječná aromatická bílá vína,“ vysvětluje vzestup moravských vín Jiří Hort.

vinoVinařství Vino Hort bylo založeno roku 1999 a dnes produkuje 60 000 lahví ročně. Hort sice sám nevlastní žádné vinice, ale vykupuje nejkvalitnější hrozny od zkušených vinohradníků. Tak si může vybrat jen tu nejlepší a nejzdravější révu s vyšším obsahem cukru. K zásadám Jiřího Horta totiž patří i to, že vína nikdy nedoslazuje. „Výběr révy je naší obrovskou výhodou. Klademe přitom důraz na dvě věci: polohu a odrůdu,“ popisuje Hort svůj postup při výběru révy.

vinosČím se ještě liší od ostatních vinařů? Především „kouzlením“ při samotné výrobě vína. Jiří Hort se totiž nebojí novinek a experimentů, jsou-li v souladu s přírodou a přirozenou tvorbou vína. Zároveň rád oprašuje staronové tradice. Stále více využívá unikátní metodu sur-lie, během níž je víno promícháváno na vlastních kvasnicích. Takto připravené víno pak zraje v dubových sudech a stáčí se do lahví bez finální filtrace.

Tímto způsobem vznikají Hortova vína ze série H, nezapomenutelná vína nejvyšší kvality, která se směle vyrovnají špičkové evropské konkurenci. Takové je například víno CH, směs Chardonnay (80 %) a Pinot Blanc (20 %), které znalce i milovníky vína překvapí příjemnou vůní hrušek s podtóny vanilky a bohatou chuťovou minerální strukturou.

Všechna Hortova vína zrají v unikátních pískovcových sklepech v Dobšicích u Znojma, které jsou staré 200 let. Vyhlášené jsou například výtečné Hortovy Sauvignony, mimořádných kvalit dosahuje jeho Veltlínské zelené či Ryzlink rýnský. Ostatně na nedávné mezinárodní soutěži AWC VIENNA získala Hortova vína tři stříbrné medaile, a to za Sylvánské zelené pozdní sběr 2007, Ryzlink rýnský pozdní sběr 2007 a Cabernet Sauvignon pozdní sběr rosé 2007.

Naším tipem je Veselé víno 2010:

moravské zemské víno bílé, suché. Víno je vyrobeno z odrůdy Müller Thurgau.

Voní po broskvích, je svěží a ovocné, se šťavnatou dochutí. Dodává veselou náladu, a té není nikdy dost. :)

Reklama