Milá redakce a ženy-in,

mám hnusný zlozvyk. Od nepaměti si koušu kůžičku kolem nehtů. Ne samotné nehty, jen tu kůžičku. Je to odporné, že? Jak se mi udělá malinká záděrka, chytnu ji zuby a rycnu.

Někdy až do krve.

Ne že bych to dělala neustále. Nejčastěji zjistím, že mám prst v puse, při sledování napínavého filmu (nejhorší jsou detektivky a thrillery). A než si to uvědomím, co vlastně dělám, už je kůžička utržená. A pak také jízda autem, hlavně v zimě. Jak jedu a fouká teplý vzduch z větráků, vysušuje kůžičku, a jak stojím na semaforech, snad z nudy nebo ani nevím jak, už mám zase kus utržený. Je to vlastně sebepoškozování.


Nejhorší přitom je, že mně osobně to ani moc nevadí. Od dětství jsem si na to dávno zvykla. Stydím se před okolím. Hlavně před jinými ženami, obzvlášť těmi, které mají krásné dlouhé pěstěné nehty. A tak jsem vytáhla do boje se svým zlozvykem, a hned na několika frontách.

Předně jsem v lékárně a v obchodech nakoupila výživné krémy a balzámy, rozložila jsem je kolem sebe (do koupelny, na pracovní stůl, k posteli, do kuchyně, do kabelky, u rodičů,...) a poctivě jsem každou hodinu natírala.

Nejlepší výsledky mám s Advanced Cuticle Removerem od nejmenované firmy A. Po pravidelné aplikaci (oni doporučují jedenkrát denně, já každou hodinu) dokážu mít prstíky i týden neohryzané! Hurá! Jenže jednou či dvakrát zapomenu natřít, kůžička je zase suchá a jsem zase chycená. No... je to běh na dlouhou trať, prsty si ohryzávám třicet let, tak určitě nečekám, že za rok či dva krémování se to zlepší, že...


Zesílila jsem kalibr. Rozhodla jsem se do sebe investovat a každých 14 dní chodím na manikúru. Pravidelně si nechávám dělat olejový zábal, na nehty p-shine, občas francouzskou manukúru. Dva tři dny po zákroku jsem opravdu bez záděr a s pěknými nehýtky. Třetí čtvrtý den se záděrka udělá a jsem tam, kde jsem byla předtím.

Mám velmi laskavou manikérku, která místo aby mi řekla: "Vy ženská nechutná, nehryzejte si tu kůži!" mi vždy řekne: "Ale to spravíme, nebojte, dívejte, zkusíme novou olejovou tužku na nehty s jojobou," nebo něco v tom smyslu a situace se za týden opakuje.

A tak jsem pomalu rezignovala.

Jenže teď mám novou motivaci. Když mě vidí manžel, tak houkne: "Neždibrej si ty prsty!" Tedy, on to říká po všechny roky, co jsme spolu a šlo mi to jedním uchem tam a druhým ven. Ale ted? Přece mě takhle nebude okřikovat před dítětem!?

Snad to pomůže. Mně zatím nepomohlo nic :-). Teda, jestli si někdo projde všechny ty články a zjistí, kolik mám zlozvyků! Ta ostuda!!

Máte zlozvyky? Nelžete! Víme, že máte!
Každý má.

Šťouráte se v nose?
Mlaskáte u jídla?
Koušete si nehty?
Ne? Děláte horší věci?
Sem s nimi!

Pomlouváte? Kradete?
Vybíráte kontejnery?
Nemyjete se?

Má lepší zlozvyk babička?
Manžel, tchyně nebo děti?

Pište, zajímavé zlozvyky odměníme!
redakce@zena-in.cz

 

Reklama