dw.jpg

Americký aukční dům Profiles in History bude 25. a 26. září nabízet v aukci v Los Angeles opravdové sběratelské skvosty. Například mezi nimi bude helma a maska jedné z nejznámějších postav Hvězdných válek Dartha Vadera. Odhadovaná cena, za kterou kousek v aukci vydraží, je kolem 250 až 450 tisíc dolarů (5,8 až 10,5 milionů korun).
 
Mezi sběratelskými skvosty, které přijdou do dražby, jsou i oděvy postav z filmu Titanic. Ceny za šaty, které měla Rose, a oblečení Jacka, kterého ztvárnil Leonardo DiCaprio, se mohou vyšplhat na 100 až 150 tisíc dolarů (2,3 až 3,5 milionů korun).

kate-1.jpg

Dále budou k dispozici kostýmy Dorotky z muzikálu Čaroděj ze země Oz, ve kterém se hlavní role zhostila Judy Garland. Šaty staré osm desetiletí by mohly vynést  kolem 350 až 500 tisíc dolarů (8,2 až 11,7 milionů korun). V aukci by se dále měla objevit také měsíční bugina z bondovky Diamanty jsou věčné (1971), v níž jezdil Sean Connery, brýle Harryho Pottera z Harry Potter a kámen mudrců a mnoho dalších kousků, které se v minulosti objevily ve známých hollywoodských snímcích. Mezi nimi prý budou i unikátní kousky z filmů Vetřelec, King Kong, Star Trek nebo Moonraker.

oon-buggy.jpg

Foto: Shutterstock & Profimedia

Reklama