shutterstock-330832043.jpg

Hedvábí
Bourec morušový se již ve volné přírodě nevyskytuje, a tak je zbytek světa závislý na tom, kolik hedvábí vyprodukují na severu Číny a v Íránu, kde se bourec chová. Zatímco syntetické hedvábí se prodává stále za stejnou cenu, cena kvalitního přírodního hedvábí roste pod vlivem ekonomických, ale i politických faktorů. Možná jste tedy zaregistrovaly, že právě hedvábí se čím dál tím více zdražuje a v běžných řetězcích není možné třeba takovou hedvábnou halenku zakoupit, a pokud ji najdete v butiku, stojí od třech tisíc výše. Jestliže tedy narazíte na hedvábný kousek v second handu, neváhejte a kupte ho! Vizionáři je schovávají i pro další generace.

Džíny
Dnešní džínovina už dávno není srovnatelná s kvalitním denimem, který byl k dostání před revolucí. Také to je jedna z mála věcí, kterou bychom si přály mít i dnes. Denim je bavlněná tkanina v keprové vazbě, která by měla vydržet roky. Kvalita dnešní džínoviny ale pokulhává, a tak vídáme v řetězcích kalhoty, jež jsou z tenké látky, která se brzy opotřebuje. Zkrátka, dnes se jede spíše na kvantitu než na kvalitu, což je škoda. Proto když v sekáči najdete skvěle padnoucí džíny, které jsou na první omak z pevné a kvalitní džínoviny, určitě po nich sáhněte.

Dětské oblečení
I když je to trochu klišé, děti opravdu rostou jako z vody. Kupovat jim neustále nové kousky se pěkně prodraží. Navíc v řetězcích často narazíme na dětské oblečení, které je dražší než to pro dospělé, a to se nám zdá trochu nefér. V second handech najdete krásné dětské oblečení, které je leckdy skoro nenošené, protože ho dítě mělo jen na chvíli. Ty onošenější kousky se zase hodí na pobíhání kolem domu.

Myslete také na to, že kousky ze second handu můžete přešít! Ze závěsů může být potah na křeslo, z velkých hedvábných šatů třeba halenka

Vintage značkové kousky
Na vintage kouscích lze i zbohatnout. Rozhodně nejde o horentní sumy, ale pokud se nákupem takového oblečení budete zabývat, měsíčně si můžete přivydělat třeba pár tisíc korun. Vyplatí se kupovat ale jen opravdu značky, o kterých víte, že se dobře prodávají. Ty nejluxusnější jako Dior se prodávají někdy na Ebay mnohonásobně dráž, než byla jejich pořizovací cena. Jenže takové věci dnes už seženete opravdu jen šťastnou náhodou. Dobře se ale prodávají i vintage fleecové mikiny Patagonia, kterou můžete koupit za dvě stovky a prodat za dva tisíce korun třeba na českém Vinted.

shutterstock-140410150.jpg

Zdroj: Shutterstock

Závěsy
Pěkné závěsy z látek s vysokou gramáží vyjdou draho. Pokud třeba chcete závěs ze sametu, připravte se na to, že za jeden kus můžete dát třeba dva tisíce korun. A to nemluvě o těch brokátových. V některých second handech jsou sekce s domácími textiliemi, kde se občas objeví opravdu krásné látky. Můžete mít doma nakonec takové, které vypadají jako ze zámku.

Kožené kousky
Věci z kůže jsou drahé, a spousta lidí si je nemůže dovolit. Třeba takové kožené rukavice mohou vyjít na tisíc korun, ale v sekáči je najdete v perfektním stavu za třicet. Samozřejmě je trošku problém s tím, že se kůže špatně čistí, ale pokud za to kousek opravdu stojí, vyplatí se dát ho do čistírny. Kůže vydrží téměř věčně, takže se nemusíte bát špatné investice.

Napište nám do komentářů, co nejčastěji kupujte v second handech vy!

Čtěte také:

Reklama