Pattex

PattexMilujeme slunce. Prosluněné dny nám přináší optimistickou náladu. Ovšem někdy platí, že čeho je moc, toho je příliš, a zatoužíme po klidném příjemném stínu. Vytvořit stín například na chatě, kde na zahradě není žádný vzrostlý strom a nepoužívat k tomu slunečník, není tak jednoduché. Pro takové případy slouží pergoly a markýzy.

Jejich instalace je v posledních letech snadnější. K upevnění pergoly již nemusíte používat klasické hmoždinky. Existují speciální chemické kotvy, které dokážou bezpečně a rychle připevnit pergolu i na úzkých hranách a při malé podélné vzdálenosti.

Příkladem je chemická kotva Pattex, která je vhodná pro použití do plných i dutých materiálů. Pergoly a markýzy mají velkou plochu, která odporuje síle větru, a proto je třeba zajistit velmi pevné ukotvení často na užším prostoru v blízkosti hran. Chemická kotva Pattex CF 900 je vhodná pro střední i vysoké zatížení. Hodí se pro aplikace v interiéru i exteriéru. Navíc je použitelná i na mokré povrchy, vytváří vodotěsný spoj, to znamená, že voda nemůže přes lepicí směs proniknout do otvoru.

Postup a více informací naleznete na www.pattex.cz

 

 

 

 

Reklama