5a0077276ec00obrazek.png

Pro dokonalé kouřové oči ve stylu, které má Elizabeth, vám nebude stačit jen černý stín. Aby byl přechod od nejsvětlejší k nejtmavší černé co nejhladší a nevytvořily jste si jen černý flek, je potřeba sáhnout po více barvách.

S takto výrazným líčením vám doporučuji začít primerem pod oční stíny (Milani, Urban Decay, Too Faced, Rimmel). Ten naneste na celé víčko a poté přetřete barvou podobnou vašemu víčku. Tak máte hotový základ.

Poté vezměte světlejší stín - hnědý, šedivý, meruňkový a pomocí blending štětce naneste do očního důlku. Pohybujte štětcem tam a zpět dokud není barva dokonale rozprostřena do ztracena.

5a007c16947cdobrazek.png

Foto: štětce Urban Decay

Dále vezmete tmavší stín a pokud chcete dosáhnout efektu Elizabeth, sáhla bych po cihlové až lehce nafialovělé barvě, kterou už dáváte užším štětcem na stejné místo, ale nedosahujete až tak nahoru. Znovu zapracujete, dokud se barvy nespojí a nevytvoří už tak lehký kouřový efekt.

5a8ae5313f11bobrazek.png

Nyx cosmetics, Lid Lingerie paletka

Nyní přecházíme k černé, kterou nejlépe naneste na pohyblivé víčko pomocí plochého štětce a můžete klidně použít i krémový černý stín, se kterým se nemusíte bát, že budete mít barvu i pod očima. U kouřového líčení doporučuji dělat make-up až po dokončení očí. Sama upřednostňuji oči malovat naposled, ale práce s tmavými stíny je pro nezkušené jistější naopak.

5a8ae4ed2a7b3obrazek.png

Černý odstín Urban Decay, Blackout

Na závěr vezměte do ruky znovu blending štětec, kterým jste si malovaly první dvě barvy a stejnými pohyby tak a zpět napojte barvy do sebe tak, abyste nikde neměly ostré okraje. Pokud chcete, aby více vynikla cihlová nebo fialová barva, tak si štětec znovu lehce namočte ve vybrané barvě a stínujte doztracena.

Na spodní linku si vezměte kratší štětec (např. Make up forever č. 210), kterým nejprve naneste světlejší barvu a až poté lehce černou a lehce rozmažte doztracena. Teď už jen naneste černou linku do vnitřní linky, řasenku a máte hotovo.

5a8ae407edce6obrazek.png

Kouřové oči si žádají trošku více času, a pokud se vám to napoprvé nepodaří, zkoušejte, protože u stínů je potřeba hodně tréninku a trpělivosti.

Na kouřové oči rozhodně doporučuji pořídit si paletku a zvolit takovou, která vám nabídne více variant a kombinaci matných i třpytivých stínů. Paletky níže najdete na Sephora.cz

5a8ae30a9346eobrazek.png

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Reklama