Vážení,
při prvním těhotenství jsem nepřestala kouřit do 8. měsíce. Syn, dnes
má 20 let, nepoznal pořádně lékaře, neví, co je obyčejná chřipka nebo
daleko vážnější nemoci (zatím!!!).
Druhé těhoteství jsem hned po prvních dnech přestala kouřit a kuřák se ke mně nesměl přiblížit. Po porodu,
kdy se nám narodila dcera, jsem se opravdu z celého srdce těšila, že tuto závislost jsem překonala, a již nikdy více nedám cigaretu do pusy.
Opak je bohužel pravdou, a i když jsem nesčetněkrát zkoušela přestat (nepomáhala čokoláda, bonbóny, ovoce, aj. daleko lepší dobrůtky), hledala jsem pomoc i přes žvýkačky a náplasti či jiné podobné výrobky.
Dcera v 16ti letech onemocněla infekční mononukleózou, dosud má problémy při nachlazení a daleko častěji ji postihují angíny. Taktéž kouřila a přišla první veliká láska a oba dva zamilovaní přestali kouřit, dali
si tzv. "silvestrovský závazek" a ono to doposud ( 8 měsíců od slibu)
funguje a už si ani oba nevzpomenou, že kdy kouřili.
JAK JÁ JIM ZÁVIDÍM.
Manžel měl zase problémy se srdíčkem (po přechozených chřipkách) a jeho až nemoc donutila kouřit. Tak teď čekám, co mě a syna (oba nenapravitelní kuřáci) může potkat. Kamarádka (30 let) nikdy v životě nekouřila, v její rodině kuřák také není, loni onemocněla rakovinou prsů a bohužel, prognóza není vůbec veselá. Proto dokud kuřáka nepostihnou tyto závažné nemoci, určitě nad tím zas až tak nepřemýšlí. A dokonce jsou i ti, kteří onemocní, a přesto nepřestanou. Takže... ?

"lumpík"
Milá lumpíku,
ono to je se souvislostí mezi nemocemi a kouřením asi trochu složitější, než si myslíme.
A já bych se tady nerada pouštěla na tenký led.
Znám také spoustu lidí, kteří kouřili celý život a dožili se ve "zdraví" požehnaného věku (například můj děda), a bohužel, znám i dost případů, kdy lidé-nekuřáci onemocněli rakovinou.
Reklama