V lednu letošního roku byl na český trh uveden speciální patentovaný STOP filtr na cigarety, který byl doposud k dispozici v lékárnách a na internetu. Od února je možné jej zakoupit také v prodejnách tisku a tabáku po celé České republice. Orientační maloobchodní cena jedné krabičky tzn. 30 ks je 39 Kč.

stop

Patentovaný a testovaný systém

STOP filtr na cigarety je celosvětově první šestifiltrový nástavec, který výrazně snižuje množství vdechovaného dehtu a dalších karcinogenních látek vznikajících při kouření. K jeho vzniku přispěl i dlouholetý průzkum a vývoj realizovaný Istanbulskou technickou universitou, přičemž patentován byl ve Velké Británii. Účinnost STOP filtru byla mimo jiné potvrzena i výsledky měsíčního testu realizovaného akreditovanou společností Arista Laboratories, která se specializuje na analýzy tabákových produktů. Filtr nezachycuje téměř žádný nikotin, pouze dehet a výraznou část karcinogenních látek. Jeden filtr vydrží redukovat nebezpečné látky u 2-4 cigaret.

stop

Země původu - Turecko

Výrobcem je prestižní turecká společnost Atas Group založená v roce 1987, která své výrobky vyváží mimo jiné do USA, Kanady, Argentiny, Švédska, Norska, Ruska, Egypta, Saudské Arábie, Iránu, Iráku a zemí západní Evropy. Turecko má druhý největší růst ve spotřebě cigaret na světě.

 

 

Reklama