K nám jich naštěstí moc nepřijde, ale ani já se nevyhnu různým letáčkům, které mi přijdou do schránky.

Mohla bych si sice na schránku  nalepit hlášku, že si nepřeju letáky, ale občas se v nich i něco rozumného objeví, tak trpělivě probírám, hodnotím - a vyhazuju. Na leták, o kterém bude řeč, jsem nepřišla já, ale můj muž.

Když jsem přišla odpoledne z práce, s tajemným výrazem mi prozradil, že kontaktoval firmu se zdravotními produkty a ten pán že nás další den navštíví. Šermoval mi před nosem letáčkem, ze kterého bylo patrné pouze to, že firma obchoduje zbožím zdravotního charakteru - víc nic. A že si onen zástupce firmy přeje a prosí, abych byla u toho i já (asi očekával větší kšeft nebo co, ale neměl to dělat:).

Jsem hodně skeptická, ovšem když mi manžel líčil, jak to bude krásné, až nám ten člověk v pohodlí domova zdarma předvede přípravky na záchranu našeho zdraví, rezignovala jsem. Zdraví především, že jo. Odvolat to stejně nešlo, kupovat nemusíme, přežila jsem víc - přežiju i toto.

Takže když jsem příští den v podvečer odemykala dveře bytu, v první řadě jsem se div nepřerazila o cizí boty a v další jsem skutečně nemohla přeslechnout strašný halas v kuchyni, kde byl stůl zavalený  různými brožurkami a nad tím vším se tyčil dealer. Manžel vypadal rozpačitě a trošku unaveně, dealer ho masíroval dobrou hodinu, jak jsem pak zjistila. Slušně jsem pozdravila a čekala, co bude dál.

Obchodník se vítězoslavně nadechl, protože si svůj zlatý hřeb nechal, až budeme pohromadě oba. ,,Víte, co jsou to kožešiny z asijských koček?!", položil nám kontrolní otázku. Nastalo ticho. Manžel ani nemukl a zajel do židle ve snaze zmenšit se. Zná mě a věděl, co bude následovat. Praštila jsem taškou a výhružně se otázala: ,,Cože?! Chcete mi snad říct, že prodáváte kožešiny z živých koček, nadto z Asie??? Z koček, o kterých vím, jak jsou zabíjeny? A to jste si nevšiml, že tady máme dvě kočky v bytě?!".

Pán zpozoroval, že narazil a snažil se zachránit, co se dalo. Líčil nám, jaké zázračné účinky taková krásná deka z koček má, jak nás přestane rázem bolet vše, na co si vzpomenem, ale marně. Byla jsem jak bůh pomsty, padl doslova do jámy lvové, tedy kočičí. Já, kočičí matka, a tohle budu mít v bytě? Manžel mě chlácholil, pánovi pomohl ze dveří a ještě ho doprovázel, aby nebyl v takovém šoku. Když se vrátil, už se ho nezastával. Kdyby věděl, s čím obchoduje, určitě by ho nezval. Teď už se tomu můžu smát, ale v ten okamžik jsem viděla rudě, a kdyby se rychle nesbalil, nevím, co bych mu ještě řekla. No, aspoň ví, komu se má příště vyhnout:).

Gerda


Děkujeme za pěkný příběh :).

Mně tedy žádný podobní obchodník nic ze psů nenabízel, jinak by se asi taky se zlou potázal, já jsem spíš psí :). Ale kočky bych v tomhle případě hájila taky!

Jaké jsou Vaše zkušenosti s podomními obchodníky, ženy-in? Znáte Amway? Herbalife? Máte svou Avonlady? Nebo tyhle skupiny pod podomní obchodníky nezahrnujete? Co nejkurióznějšího Vám kdy obchodníci nabídli? Napište mi své příběha a názory na redakce@zena-in.cz!

Reklama