V prvním dnešním příspěvku jsem se vás ptala, jestli se raději vydáte na dovolenou s cestovní kanceláří nebo po vlastní ose. Pokud je pro vás přijatelnější druhá varianta, je zde pár tipů pro příjemnou dovolenou v zemi, která je pro Čechy jednou z nejoblíbenějších – Chorvatsko.

Malá země pro velkou dovolenou. Naplánovat si dovolenou do Chorvatska není složité – stačí vyřešit dopravu a ubytování.

Cenově přijatelnější je ubytování v soukromí. Není problém sehnat ubytování přímo na místě, bez předchozí rezervace. Ubytování je viditelně označeno Zimmer frei, nebo v chorvatštině „Sobe, Apartmani“ Místní obyvatelé často sami nabízejí ubytování podél cest nebo na parkovištích.

more

Výhody ubytování zajišťovaného na místě

Je zde, na rozdíl od předem zajištěného ubytování s pevně danou cenou, prostor pro smlouvání a můžeme získat ubytování slevou. Pokud zvolíme vhodnou taktiku, je ubytovatel rád, že mu ubytovaný přinese alespoň nějaký příjem. A ještě jedna dost podstatná výhoda – nejsme v případě zajištění ubytování na místě, závislí na tradičních pobytových termínech (sobota – sobota), což nám umožní rychlejší a pohodlnější cestování bez kolon a ubytování jen na několik dnů.

K ceně za ubytování je nutné ještě připočítat povinnou pobytovou taxu – „boravišnu pristojbu“

Na co si dát pozor při cestě do Chorvatska

Ubytování není snadně najít v každé lokalitě. A neméně důležitá je i doba, kdy není ani moc brzy ani pozdě na nějaké smlouvání. Ideálním časem je dle zkušeností dopoledne (ne brzy ráno, kdy Chorvati ještě spí!). Je vhodné někde zaparkovat a chodit po domech a srovnávat jednotlivé nabídky. Případně navštívit místní turistické centrum.

cro

Nevyplatí se příliš shánět ubytování v tradičních turistických destinacích – majitelé místních nemovitostí chtějí samozřejmě vydělat a dávají přednost turistům, kteří zaplatí pobyt na více nocí.

A ještě jedna malá, ale důležitá poznámka na okraj: když někdo kupuje stan a vy mu budete s úsměvem nabízet své „áčko“, a on se u toho bude tvářit udiveně, tak vězte, že „stan“ znamená v chorvatštině „byt“.

 

Reklama