Stará hájovna kousek za vsí je okouzlila na první pohled. Za humny les a rybníček, před vchodem krásná zahrádka. Letitý dům sice čekala rekonstrukce, ale původní majitelé jim vyšli vstříc a udělali dobrou cenu. Tak se koncem loňského léta stěhovali a plánovali, jak si začnou svůj dům snů postupně zvelebovat k obrazu svému. Radost však Petře nevydržela dlouho.

63eb687a707e5obrazek.jpg
Foto: Shutterstock

„Jakmile jsme vyházeli staré haraburdí a lovecké trofeje, začaly se dít divné věci. Třeba se mi věčně zabouchávají dveře před nosem. Budiž, to mohl dělat průvan. Ale co takové lomození hrnců ve skříni? Nebo že každou chvíli něco spadne? A to i věci, které nejsou nikde na kraji! Taky mi blbne televize. Divně v ní skáče obraz. Nebo samo od sebe zhasíná světlo v obýváku,“ popisuje divné zážitky Petra, z níž si ale její muž dělá legraci. On totiž nic podivného v domě nepozoruje. Je materialista, který na cokoli mezi nebem a zemí nevěří.

Vrcholem všeho pro Petru zatím byl děsivý zážitek s žebříkem. Ten stál opřený o vikýř půdy a spadl právě ve chvíli, kdy kolem něj procházela. „Nic se mi nestalo, ale ten šok, když se o vás najednou z ničeho nic opře! To už nemůžete vysvětlit větrem – žádný ten den nebyl. Mirek mi ale stejně nevěří. Prý jsem o něj musela zakopnout. Jako bych byla cvok!“ zlobí se vyděšená nová majitelka domu, po jehož historii už i pátrala mezi místními.

„Žádné neštěstí se tu údajně nestalo. Lidi mi jen řekli, že tady před třiceti roky zemřel původní majitel, místní hajný. Tak možná on nás v domě nevidí rád. Mám z toho husí kůži a necítím se tam vůbec dobře. Když nemusím, sama doma nezůstávám. Zlatí hluční sousedi v paneláku!“ dodává Petra s tím, že už se spojila s člověkem, který prý duchy dokáže vystrnadit. A velmi na jeho schopnosti spoléhá.

Zdroj informací: respondentka Petra

Čtěte také: