Jaro s prací na zahrádce si užívá naše čtenářka s nickem Krupová, a pochvaluje si, že tam s ní mohou být i děti. Ve skleníku už jí raší první jarní zelenina a těší se, až začne sázet papriky.

Přeji krásné jarní ráno. Pro mě začalo tohle jaro moc krásně. Ani mi nevadilo, že byla zima skoro bez sněhu a moc nemrzlo. Koupila jsem si podílek v zahrádkářské kolonii se skleníkem, foliovníkem a s chatkou. Pro mě je to balzám na nervy. Nejsem pořád zavřená doma a i děti tam chodí moc rády. Je ten areál celý oplocený a i když se zaberu do práce, vím, že se jim nemůže nic stát. Syn mi hrabe v záhonkách tříprstou motyčkou a Natálka šmejdí kolem záhonků a pozoruje, kde co roste. 

n

Ve skleníku už mi rostou ředkvičky a salát. Hlínu ve skleníku jsem pohnojila a srovnala a potáhla černou plachtou proti plevelu. Svrbí mě prsty, už bych zasadila i papriky, ale je ještě moc brzy. V noci klesá teplota pod nulu, zato přes den i nad 20 stupňů ve skleníku i foliáku.

n

Vedle pískoviště nám vyrašily sněženky  a v trávě jsem objevila i krokus. Teď už mám na zahrádce vše udělané a chodím tam jen na procházku a děti vyvenčit. Ale když dopoledne svítí sluníčku, nad hlavou mi zpívají ptáci a já koukám na lavičce a odpočívám, je tam prostě krásně. 

zdraví Krupová

Milá Krupová, tomu říkám užívat si jara. Přeji vám, ať se na nové zahrádce daří vypěstovat vše, co zasadíte a zasejete

Text nebly redakčně upraven

Reklama