Tato otázka přímo nabízí zápornou odpověď. Ale pokud se zeptám, jestli umíte chytře nakupovat ve slevách, věřím, že většina z vás odpoví kladně. I když… jak slýcháme a čteme v různých médiích, slovo SLEVA je na pováženou.

modelNeboť obchodníci jsou mazaní a k novému zboží si „přirazí“ takovou marži, že při slevách rozhodně neprodělají. Ale co si budeme povídat, lákadlo v podobě cedulí s nápisem Slevy, Sale či Výprodej  nám nedá,  abychom alespoň nenahlédly. Co kdyby...

A tak jsem zavítala i já do jednoho obchodu, abych si přikoupila další kalhoty, které se mi osvědčily. Chtěla jsem ke svým třem přidat další barvu. Co třeba cyklámenově růžovou, nebo oranžovou? Je to sice  „odvaz“, ale jak zjišťuji z nově vystavených (už jarních) kolekcí, bude oranžová na jaře in. A pokud bude i cena taková, jak předpokládám, není nad čím váhat.

Zamířila jsem rovnou ke „štendru“ s oblíbenými kalhotami. Kolikpak asi budou stát teď, když jsem je před slevou pořídila za pouhých 360 korun, a ještě za ně sklízela obdiv. Nikdo nechtěl věřit, že tyhle báječné gatě byly za hubičku. Kdybych je měla za pár měsíců vyhodit, stály by za to. Pohodlné, slušivé, skvělé do kozaček. Díky těmto kalhotám jsem dala k ledu i svoje oblíbené džíny. Stejně je v nich v zimě zima, tak co.

Ale to jsem odbočila. Jdu tedy rovnou k tomu stojanu s kalhotami a zjišťuji neuvěřitelné. Na červených cedulkách stála cifra, kterou jsem nepochopila. 400 Kč. To snad není pravda, asi se spletli. Zjišťuji, jestli jsem si nepopletla model. Třeba jsou jen podobné, ale z jiného materiálu.

Ne, je to úplně stejný model, ale dražší než před slevou. Mám se jít zeptat prodavačky, zda nedošlo k nějakému omylu? Aaaale, kašlu na to. Tolik po nich zase netoužím.

Tak takhle neslavně skončil můj letošní nákup ve slevách, ale to neznamená, že vy jste nemohly být úspěšnější. 

Nakupujete ve slevách? Pro koho a co? Už jste si koupily něco letos? Máte pocit, že se vyplatí počkat, až půjdou ceny dolů? Vadí vám názory, že slevy jsou vlastně podvod a ve skutečnosti o slevu nejde? Dáte se tím ovlivnit?

Kazí vám to náladu, nebo na to nedbáte? Které slevy si rozhodně nenecháte ujít? Je to oblečení, sportovní potřeby, nebo třeba boty a doplňky?

Co se podle vás vyplatí koupit a co rozhodně ne? Prozradíte nám svůj nejlepší kauf?

Na vaše příspěvky se už teď moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama