18. ročník nadační sbírky vrcholí a zúčastnit se můžete i vy! PEŘÍČKOVOU BROŽ koupíte po celé ČR. V pražských Žlutých lázních je na 1. 4. připraven celodenní speciální program, který odstartuje v 10:30 křtem spojeným s tiskovou konferencí za účasti generálního ředitele České televize Petra Dvořáka, ředitelky Nadace rozvoje občanské společnosti Hany Šilhánové, Marie Doležalové a dalších.  

Celorepubliková sbírková akce PEŘÍČKOVÝ DEN proběhne v pátek 1. dubna. 

PEŘÍČKOVÝ DEN se letos bude konat úplně poprvé. Po celé republice si všichni, kdo budou chtít podpořit Kuře a jeho sbírkové konto POMOZTE DĚTEM (výtěžek jde na podporu organizací pomáhajícím ohroženým a znevýhodněným dětem), mohou koupit PEŘÍČKOVOU BROŽ.

Bude k dostání u dobrovolníků z řad firemních partnerů, spolupracujících neziskových organizací a škol, seznam konkrétních míst naleznete ZDE. Všichni prodávající budou oblečeni do žlutých triček s logem Kuřete a České televize a budou mít u sebe šestihranné zapečetěné sbírkové kasičkyZa minimální příspěvek 50 Kč do kasičky obdrží originální PEŘÍČKOVOU BROŽ, za menší obnos budou odměněni jinými propagačními materiály. Prodávající dobrovolníci budou schopni na vyžádání předložit plnou moc a povolení o sbírce. 

kure

„Zakládáme tradici PEŘÍČKOVÉHO DNE. Proto se sluší, aby bylo PEŘÍČKO (PEŘÍČKOVÁ BROŽ) pokřtěno. Srdečně všechny zástupce médií zveme na zmiňovaný křest spojený s tiskovou konferencí, kde bychom rádi představili další kroky čerstvě dospělého Kuřete (slavíme 18. výročí existence)“, říká Jana Vožechová, projektová manažerka NROS.

Slávka Hocká, manažerka projektu chodicilide.cz nadace Sirius, doplňuje: „Jsme za příležitost spolupráce s Pomozte dětem velmi rádi. Máme jednoduchý a v zásadě společný cíl. Pomáhat. Kuře pomáhá a hledá různé způsoby, jak být užitečné, a my zase chceme motivovat pomáhat druhým. Proto začínáme s projektem Řekni to po svém, který by mohl zejména mladé lidi hodně bavit. Jde o kreativní výzvu užití jim blízké moderní „reklamní“ formáty k oslovení veřejnosti a propagaci rovnocenné komunikace a soužití s lidmi s různým typem zdravotního postižení.“

Další způsoby pomoci naleznete v přiloženém press kitu spolu s dalšími informacemi a rozhovory anebo na www.pomoztedetem.cz

Kuře v akci:

  • 1. dubna, 8:30 – 18:00 PEŘÍČKOVÝ DEN – první ročník jednodenní celorepublikové sbírkové akce, kdy na mnoha místech naší republiky potkáte dobrovolníky prodávající peříčkové brože; akce vyvrcholí v pražských Žlutých lázních, program bude postupně zveřejňován na webu, ale něco už prozradit můžeme:  podepisovat knížku Kafe a cigárko bude patronka Maruška Doležalová, zahrají Mixle v piksle a Lukáš Chromek s kapelou, více ZDE).
  • 16. 4. 2016, 21:30–22:45 Přímý přenos benefičního večera pro Kuře na ČT1. Večerem provedou Maruška Doležalová a Jolana Voldánová.

Svojí účastí v letošním benefičním pořadu se rozhodli KUŘE podpořit: Miro Žbirka, Markéta Irglová, Vypsaná fiXa a dětský sbor, Anna K, Janek Ledecký, Iva Pazderková, Marek Zelinka, Lukáš Pavlásek, Sebastián, Marek Ztracený, O5 a Radeček a María Čírová a další gratulanti.

Pírko k pírku – máme velkou sbírku! Peříčko k peříčku aneb každá pomoc se počítá. 

Reklama