Sbírka BAREVŇÁK

Aby byl svět lidí s mentálním postižením v Barevných domcích v Hajnicích i v Oranžové kavárně v Trutnově ještě barevnější, vymysleli si BAREVŇÁKY. Je to platidlo, suvenýr, obrázek... V každém případě potěší a obyvatelům Barevných domků vydělá pár korun.

Barevňáky navrhla výtvarnice Dagmar Krůšková. „Výzvy a podpora dobrých věcí se neodmítají,“ říká o své práci pro Barevné domky v Hajnicích výtvarnice. Volné tvorbě se věnuje odmala a tak není divu, že ji právě volné téma zaujalo. Dagmar Krůšková vystudovala uherskohradišťskou SUPŠ a posléze Pedagogickou fakultu v Praze. Její doménou je odjakživa malba, především volná, velkoformátová. V případě Barevňáků se ale musela vejít na plochu zhruba dvakrát dva centimetry. „Věděla jsem, co chci vytvořit, měla jsem jasnou představu, paní ředitelce jsem ukázala dva návrhy a jeden z nich si vybrala,“ popisuje práci na Barevňácích pro Hajnice.

hajnice

Motivem Barevňáků je cesta domů a z domu, je to kruh, který se v každém životě, i v životě lidí s mentálním postižením opakuje velmi často. Odcházíme z rodičovského domu a zase se tam vracíme. Barevné domky v Hajnicích jsou pro jejich obyvatele opravdovými rodičovskými domy, ke kterým mají velmi pevný citový vztah. Domeček na obrázku v obrysech kopíruje jejich skutečné domy. Stavba, okna, dveře...

barevnaky

A protože jsou Barevné domky v Hajnicích skutečně barevné, barvami hrají i Barevňáky. Žluté, modré, červené, zelené, oranžové... můžete si vybrat barvu podle chuti, nálady a vkusu. Barevňáky vyrábějí sami klienti Barevných domků. Jeden stojí dvacet korun a jejich sbírka je zahájena od 30. června.

Ke koupi budou Barevňáky v Trutnově, kde je budou nabízet barevní dobrovolníci oblečeni za Barevňáky. Určitě je nepřehlédnete.

Koupí BAREVŇÁKU podpoříte dobrou věc!

Reklama