Návrh uspořádání jednotlivých prvků v koupelnách se ji líbil, rozpačitý dojem však měla z šedých tónů obkladů a dlažeb. Jakmile je ale uviděla naživo, už nechtěla jiné a na pestré barvy zapomněla…

Podmanivé velkoformátové obklady a dlažby s šedým nádechem jsou základem dvou koupelen v domě paní Chytilové. Koupelnu v přízemí, která bude sloužit hlavně jako wellness zóna se saunou, oživuje třpytivá mozaika s metalickými odlesky. Druhou v patře, kterou rodina využívá denně, zútulňuje keramická dlažba ve vzhledu dřeva světle hnědé barvy.
„S koupelnami jsem velmi spokojená, myslím, že se mi budou líbit i po letech. Zvolený design je nadčasový a nejspíš nikdy nevyjde z módy,“ říká s úsměvem paní Chytilová.

5ba21b8074231obrazek.png
V koupelně v patře je velkoformátový obklad a dlažba Urbanature zkombinován s dlaždicemi
v imitaci dřeva Assi d´Alpe.

Chtěla vkusné koupelny na celý život
Předtím, než se pustila do rekonstrukce domu po babičce, nechtěla nic nechat náhodě. Proto požádala architektu o návrh přestavby. Jako první přišly na řadu právě koupelny. Majitelka si přála, aby byly vkusné a účelné v každém detailu, protože je už v budoucnu nechce měnit. „Přece jenom je výběr koupelen rozhodnutím skoro na celý život. Obklady a dlažby nenahradíte tak snadno jako třeba gauč v obýváku,“ vysvětluje majitelka.

Návrh barevné kombinace ji zpočátku neoslnil
Architektce nechala poměrně volnou ruku, pouze ji sdělila, že preferuje moderní styl. Dnes sice na své koupelny nedá dopustit, návrh ji ale zpočátku z hlediska barevnosti příliš nezaujal. „Rozmístění sanity nebo zajímavě řešené niky se mi líbily. Ale obávala jsem se, že navržená barevnost bude v koupelnách působit studeně a smutně. Ze svých mladších let jsem byla zvyklá spíše na pestřejší barvy, například modrou nebo oranžovou. Sama bych na šedohnědou kombinaci neměla odvahu,“ popisuje paní Chytilová.

5ba21ba5f19cbobrazek.png
V koupelně v přízemí je zajímavým prvkem mozaika Four Seasons – všimněte si zdobného řešení niky.

Když materiály uviděla naživo, názor změnila
Když ale s architektkou navštívila brněnskou prodejnu české společnosti M.B.KERAMIKA, její názor se změnil o sto osmdesát stupňů. Prodejce jim na ukázku nanosil nejrůznější dlaždice v mnoha odstínech šedé. „Mohla jsem také sama posoudit, jak jsou obklady a dlažby propracované a příjemné na omak. Na prodejně nám ukázali i fotografie hotových koupelen, v nichž byly použité stejné materiály. Velkoformátové obklady a dlažba vypadaly v prostoru nádherně – jako jemný kámen. Keramická „dřevěná“ dlažba působila jako pravé dřevo. Zároveň jsem byla překvapená, jak široký sortiment firma má, a už jsem neměla potřebu hledat jinde,“ přibližuje Andrea Chytilová svou průlomovou změnu názoru.

5ba21bc8aa77eobrazek.png
Detail obkladu ve vzhledu dřeva za vanou. I tady je vytvořená nika pro kosmetiku.

Obklady a dlažbu nechala položit „obráceně“
Jak sama říká, pro koupelny společně s prodejcem vybrali to nejlepší z hlediska poměru kvality i finančních možností. Velkoformátový obklad a dlažba Urbanature jsou položeny poněkud netradičně. Na zdích se vyjímá obklad ve tmavém odstínu a na podlaze dlažba ve světlé barvě. Běžně se pokládají přesně naopak. „Mám ráda originální věci, které všichni nemají,“ zdůvodňuje majitelka netradiční volbu.

Vyhovuje ji, že dlaždice mají povrchovou úpravu Protect
Prodejce ji ujistil, že velkoformátové obklady a dlažba se budou dobře udržovat díky menšímu počtu spár. Zároveň navrhl použít obklady a dlažby, které jsou vyrobené s použitím technologie Protect, kdy jsou do povrchu dlaždic začleněny ionty stříbra. Ochrana Protect bojuje proti růstu bakterií po celou dobu životnosti výrobku. M.B.KERAMIKA má ve svém sortimentu i další obklady a dlažby s touto jedinečnou technologií.

5ba21be83539dobrazek.png
Majitelka pro koupelnu v patře vybrala s prodejcem vanu do prostoru v kombinaci se sprchovým koutem.

Líbí se jí, že koupelny působí celistvě
„Koupelny navíc díky obkladům a dlažbám ve velkých formátech vypadají celistvě, jako jedna souvislá plocha,“ pochvaluje si paní Chytilová. V přízemní koupelně je použita mozaika Four Seasons, která pro svůj luxusní vzhled, a zároveň příznivou cenu patří v očích zákazníků k top produktům společnosti. To stejné platí o keramické „dřevěné“ dlažbě Assi d´Alpe, jejíž vzhled věrně napodobuje ručně opracované dřevěné podlahy. U paní Chytilové zdobí v koupelně v patře prostor za vanou.

5ba21c0178061obrazek.png
Šedý velkoformátový obklad a dlažba působí velmi efektně v kombinaci s hnědobílou umyvadlovou skříňkou.

Pochvaluje si baterii s efektem vodopádu
V M.B.KERAMICE si vybrala i veškerou sanitu. „Například ve sprchovém koutu mám baterii, ze které tryská voda podobně jako z vodopádu. Pan prodejce mi poradil s technickými detaily a pomohl zorientovat se v sortimentu. Sama bych vůbec nevěděla, jaké všemožné „vychytávky“ jsou na trhu,“ dodává paní Chytilová.

5ba21c2b027b9obrazek.png
V přízemní koupelně je ve sprchovém koutu pro ozvláštnění opět použita mozaika Four Seasons. Ze sprchy tryská voda jako z vodopádu.

I vy toužíte po nové koupelně?
Ozvěte se do M.B.KERAMIKY. Těší se na vás ochotný a vždy pozitivně naladěný tým, který  vymyslí řešení jen pro vás.

5ba21c505222dobrazek.png
Těší se na vás usměvavý tým M.B.KERAMIKY.

Kde M.B.KERAMIKU najdete?
Má pobočky v Prostějově, Přerově, Znojmě, Svitavách a Brně.
Poradí zájemcům z celé ČR:
Využijte Online poradenské centrum| Zavolejte na +420 777 746 852

Reklama