5aa7a9ee4fc39obrazek.pngNábytek Formy vychází z tvaru desky pod umyvadlo v šířce 80/100/120 cm, pod kterou autor Kryštof Nosál zespodu přisadil dvě zásuvky. Vzniká tak horizontálně koncipovaný tvar s velkým úložným prostorem jak navrchu kolem umyvadla, tak skrytý uvnitř v zásuvkách. Uživatel tak může sám regulovat množství věcí, které chce v koupelně vystavit oproti těm, co raději skryje. Skříňku se zásuvkami doplňuje i boční vysoká skříňka s poličkami a zrcadlo s poličkou z matného skla.

I přes svou účelnost a vnitřní objem, nábytek Formy nepůsobí masivně a koupelnu pocitově nezatíží, zejména v jeho bílém leskle lakovaném provedení. Dýhovaná varianta (dub nebo ořech) zase poskytne koupelně zcela jiný ráz, vnáší do ní přirozenou krásu přírodního materiálu.

5aa7a9fa484d2obrazek.pngUmyvadla FORMY 01 a FORMY 02 mají rozměry 50/60 x 38 cm a jsou určena k umístění na samostatnou desku nebo na novou nábytkovou skříňku. Jsou vyrobena z kvalitního kompozitního materiálu, jehož povrch odpuzuje nečistoty a zaručuje snadnou čistitelnost. Nabízí výjimečně prostorné vnitřní partie s delikátně jemnými lemy. Výsledkem je pocitově subtilní a přesto majestátní, maximálně prostorný celek, jemuž další benefity dodává deska, na kterou je možno odkládat takřka neomezené množství potřebných věcí.

Koncept Formy se rozděluje do dvou setů, z nichž každý má jemně pozměněné tvary. „FORMY 01 je čistě minimalistický set, jeho vana i umyvadlo mají puristicky čisté tvary. Set FORMY 02 je více o emocích, rovné přímky se transformovaly do křivek a jeho tvary jsou dynamičtější. Je na každém, jakou formu si pro sebe vybere." Říká jejich autor Kryštof Nosál.

Vany FORMY jsou vyrobeny z litého akrylátu a mají v pohodlný rozměr 180 x 80 cm. Vanu FORMY 01, založenou na přímých liniích, mohou zákazníci koupit navíc i ve velikosti 170 x 75 cm.  “Při rozhodování, co změnit na klasické obdélníkové vaně, jsem se rozhodl rozbourat obvyklou a očekávatelnou symetrii, a tímto způsobem vznikla zajímavá obdélníková vana charakteristická jedním okrajem širším než druhým a možností vlastního finálního ztvárnění (obložení keramikou, dřevem nebo umělým kamenem či využití ladícího čelního panelu RAVAK). Zároveň jsem od sebe oba modely odlišil lehce pozměněným tvarem vnitřního prostoru“ dodává autor. Efektní společnost novým vanám FORMY 01 bude dělat napouštění pomocí armatury s funkcí vodopádu (např. vodopád z kolekce Chrome) nebo pro model FORMY 02 jakákoli nástěnná vanová baterie z portfolia RAVAK.
5aa7aa593afc1obrazek.png
 
Nábytek ke konceptu Formy:
Skříňka SD Formy pod umyvadlo 80/100/120 x 55 x 22 cm, dýha nebo bílý lak, cena od 12 990 Kč
Vysoká boční skříňka SD Formy 46 x 27 x 16 cm, dýha nebo bílý lak, cena od 13 990 Kč
Zrcadlo Formy 80/100/120 x 15 x 72, cena od 6 990 Kč
Umyvadla FORMY stojí od 5 990 Kč podle rozměru a vybraného modelu
Desky pod umyvadlo stojí od 7 990 Kč podle rozměru a vybraného modelu

Více informací najdete na www.ravak.cz.
 
 

Reklama