Nedávno mě kamarádka překvapila nadšenou řečí o svém novém koupelnovém závěsu s žabičkami. Pochvalovala si, jak je krásný, ale když jsem ho viděl, překvapilo mě, že kromě žabiček je zcela průhledný. A tak jsem zauvažoval, co vlastně člověk od koupelnového závěsu očekává...

„Mám dokonalý, skvělý a epesní koupelnový závěs se žabičkami!“ pochvalovala si nedávno kamarádka, která zrovna zařizuje nový byt. A nezůstalo jen u chvály, rozhodla se nám závěs při „kolaudaci“ ukázat. Musím říct, že mě překvapilo, že je závěs zcela průhledný, tedy až na místa, kde jsou namalované žabičky.

Zamyslel jsem se, co od koupelnového závěsu nebo zástěny na vanu očekávám. Primární funkce je jasná, tedy aby voda stékala zpět do vany a nebyla zacákaná celá koupelna. Další očekávání jsou vzhledová - závěs musí být pěkný a s ostatním vybavením koupelny ladit. Sám bych ještě upřednostnil, kdyby byl koupelnový závěs neprůhledný a poskytoval by tak větší intimitu - bylo by to řešením pro koupelny větších rodin, kdy se ráno o tuto místnost perete s rodiči nebo sourozenci.

Redakce to vidí jinak

Už když jsem téma na poradě diskutoval, zvedla se vlna opačných názorů...

  • „Proč by nemohl být průhledný - když tam není, tak se člověk taky nekoupe v plavkách.“
  • „Kolik lidí si do koupelny při sprchování zveš?“
  • „Možná tak někde v hotelu, ale doma v koupelně by mi průhledný nevadil.“

Jaké závěsy se do koupelny prodávají

Poohlédl jsem se po internetových prodejnách, abych zjistil, jestli většina prodávaných závěsů je průhledných, či neprůhledných. Doufal jsem, že mi výrobci dají zapravdu, a nezklamal jsem se. Je to (odhadem) tak 90 na 10 ve prospěch závěsů neprůhledných. Zde jen malá ukázka...

V moderním designu

koupelnový závěs

Je libo retro v modrém?

koupelnový závěs

Pro nebojácné...

koupelnový závěs

Bambusový luxus

koupelnový závěs

Materiálem je buď impregnovaná tkanina, nebo PVC. Výhodou dražších tkaných závěsů je nejen neprůhlednost, ale také že se dají prát v domácí pračce. Cena se pohybuje od cca 40 do 1.400 korun.

A co očekáváte od koupelnového závěsu vy, milé dámy?

Čtěte také...

Reklama