koupelna

Nedávno jsem se setkal s kamarádem ze střední školy. Náš hovor se samozřejmě stočil i k životním protějškům. Kamarád mi vášnivě vyprávěl, jaké u nich doma probíhají boje o koupelnu. „Přítelkyně je vodní maniak, sama se koupe dvakrát za den a mě nutí k tomu samému, stěžoval si.

Vybavil jsem si, jak mi kdysi babička vyprávěla, že za války se kolikrát nemohla vykoupat i celé týdny. Prostě proto, že vody bylo málo.

Každý jsme z domova zvyklí na jiný systém. „To víš, že se nedám. Ale představ si, že se teď koupu každej den. No, je tohle normální? Připadám si jako kapr. Představ si, že mě normálně pronásleduje, jestli jsem se koupal...“ Rodiče mého kamaráda ho naučili koupat se obden, považuje tedy každodenní koupel za něco nadbytečného, ba zbytečného. Problém to ale může být daleko závažnější. Hygienické návyky jsou jedním z důvodů, proč spolu partneři mnohdy nevydrží.

A nejde jenom o četnost, ale i hodinu. U nás doma například bojujeme o koupelnu poměrně často. Čtyřčlenná domácnost si vyžaduje dobrý systém. Vzpomínám si, jak bylo pracné vysvětlit některým, že hodinová očista po deváté večer je prostě nešťastná, protože i další lidé chtějí jít do koupelny. Stejně tak jsem nepochopil, proč se lidé, kteří jsou celý víkend doma, rozhodnou koupat právě ve chvíli, kdy se vrátím z dvoudenního pochodového cvičení, ale to je už trochu jiný problém.

Vraťme se k původnímu.

 

 

Na výsledky téhle ankety jsem hodně zvědavý. Přílišné koupání může mít i neblahé účinky na pokožku, která se při mytí vysouší. Navíc každá kůže je jiná a u početnější rodiny je jistě obtížné mít vždy pro každého člena to správné mýdlo. Každopádně je asi lepší být pořádně vymydlený než praktikovat arabský systém - voňavka přerazí všechno, že?

Jak je to u vás? Měla jste někdy problémy s partnerovými hygienickými návyky?

Reklama