Víte, že společné koupání prospívá partnerskému vztahu?
Není divu, no jen si představte: napuštěná vana, voňavá pěna, svíčky, sklenka sektu. Copak by takovou idylku mohla vytvořit rozhádaná dvojice?
Koupelna se pro vztah stává „útočištěm“, místem, kde se spolu dva lidé znovu setkávají jako pár a omlazují svůj vztah.

Příčinou více než dvou třetin rozchodů je v současné době všeobecná nedostatečná spokojenost partnerů ve vztahu. Studie kolínského institutu Rheingold nazvaná „Společné koupání, sprchování a vířivé koupele“ poukazuje na význam koupelny  – především pokud jde o osobní vztahy. O péči o vztah v koupelně není třeba mluvit zeširoka. Stačí říci – je smyslná, fyzická a ohromně snadná.

Od péče o své tělo po péči o „něčí tělo“
Společné koupání, sprchování a vířivé koupele partnerskému vztahu evidentně prospívají a mohou pouto mezi partnery dokonce obnovit či upevnit. Jedním z důvodů je psychologický efekt: voda byla vždy považována za element, který pomáhá nastolit rovnováhu mezi tělem a duší a navozuje pocit harmonie. Zažene staré myšlenky a připraví cestu novým zážitkům.
Zatímco sólo koupel, sprchu nebo vířivou koupel si dopřejeme především pro účely relaxace a očisty, při společné koupeli uvolníme každodenní stereotypy chování a podnítíme partnerský vztah k určitému duchovnímu obrození. Jinými slovy jde o věnování stejné péče svému protějšku jako sobě.

Společné koupání pečuje o váš vztah a obnovuje erotiku
Společná koupel partnerskému vztahu prospívá více než sprchování a vířivá koupel. Koupel ve dvou uvolňuje a vytváří vzájemné pouto. Je mnohem intimnější a intenzivnější než společné sprchování nebo vířivá koupel. Koupání vyžaduje velkou vzájemnou důvěru. Pro páry, které se spolu často koupou, jsou takto strávené chvíle prevencí, která jim pomáhá posílit vzájemnou důvěru a udržet lásku stále svěží. Při koupeli na rozdíl od jiných způsobů vzájemné komunikace pár fyzicky prožívá to, co pro ně jejich vztah znamená. Pokud jsou oba partneři tomuto zážitku otevřeni, teplá voda dokáže rozpustit jejich individuální hranice a dovolí jim splynout v jedno.

Společný zážitek začíná ještě před tím, než oba vstoupí do vany. Pár si dá práci s přípravou koupele pro společně strávené chvíle a pomocí romantických doplňků ji promění v oázu duševní pohody. Společné koupání lze popsat jako (krátký) odpočinek od každodenního života, jako chvíli, kdy se pár může setkat a navzájem znovu objevit, jako kdyby byli na své první schůzce. Toto odpoutání od každodenního života vytváří rovněž prostor pro obnovu erotiky ve vztahu – a ta může po koupeli pokračovat.


Ale ani vířivá koupel nebo společná sprcha nejsou v utužování vztahu zanedbatelné.

Vířivá koupel – gejzír mládí pro váš vztah
Blahodárné účinky vířivých koupelí na lidskou psychiku jsou nesporné a vířivá koupel hraje v našich životech stále důležitou roli. V porovnání s běžnou koupelí je vířivá koupel něčím mimořádným, luxusním a extravagantním. Intenzita péče, již vztahu dopřáváme při běžné koupeli, je při vířivé koupeli jiná: stimulující vířivá koupel je jako gejzír mládí, který probouzí a omlazuje. Společná koupel je mimoto obvykle víc o fyzickém vzrušení a sexualitě než běžná koupel. Funkce vířivé koupele je dodatečným, stimulujícím elementem, která partnery vzrušuje a umocňuje jejich fyzický kontakt.

Společné sprchování: svěžest pro váš vztah
Z psychologického hlediska nemá sprcha tak hluboký účinek jako koupel či vířivá koupel, přesto vyburcuje smysly a povzbudí. Společné sprchování je v péči o vztah nejpovrchnější formou. Rozhodnutí jít se společně osprchovat přichází většinou spontánně, bez romantické předehry. Partneři si při něm nejsou tak blízko. Ve sprše nezažijeme ani chvíle hluboké důvěry, tak jako při koupeli nebo vířivé koupeli. Společné sprchování ale může vztah osvěžit.
Když se spolu pár sprchuje, i vztahu tím přináší rychlé „osvěžení“.

Ať už si vyberete společnou koupel, sprchu nebo vířivku, vězte, že se vám investice do vybavení koupelny bohatě vrátí.
Relaxovat v koupelně a nechat své myšlenky volně plynout v poklidném prostředí je opravdovým zážitkem. Nekažte si proto náladu dohadováním o tom, kdo kde bude ve vaně sedět a komu se budou do zad vrývat kohoutky.

Společnost Kaldewei investovala čas a úsilí, aby tyto problémy vyřešila za vás a přišla s širokou řadou prostorných van, sprchových vaniček a vířivek pro dva.
Nekonečným debatám o místě ve vaně tak bude konec a touha po odpočinku od každodenních starostí se může stát skutečností.

Soutěž: Stejně tak i věčný mazel nemá to, co slovo uzel

Reklama