Okresní soud v polském Štětíně zbavil obvinění dvě dívky, které se v květnu loňského roku procházely po městské pláži bez horního dílu plavek. Informuje o tom server Gazeta.pl s tím, že tak vlastně povolil "topless" na polských plážích a koupalištích.

V listopadu loňského roku soud za tento prohřešek udělil oběma ženám pokutu ve výši 30 eur (zhruba 850 korun), okresní soud ale tento verdikt zvrátil.

Podle něj totiž v Polsku neexistuje zákon, který by ženám zakazoval koupání bez horní části plavek. Počínání obou dívek tak podle soudu lze označit za "pobuřující nebo nemorální", nikoli však protizákonné.

Incident se odehrál v květnu loňského roku na pláži Arkonka ve Štětíně. Dvě dívky, z nichž jedna pracuje jako modelka a v polských pánských časopisech se již několikrát objevila "nahoře bez", se koupaly, opalovaly a procházely po pláži bez podprsenek.

Překvapila je přitom policejní hlídka, která požadovala, aby se "okamžitě oblékly" a ještě zaplatily pokutu v přepočtu 900 korun. Dívky odmítly, a tak celá záležitost putovala k soudu.