Miminko má od narození velmi tenkou pokožku, která se postupně vyvíjí a sílí. Navíc je dětská pokožka velmi jemná a citlivá, takže reaguje na sebemenší podráždění nebo na nedostatečnou péči. Proto je pro zdraví dítěte důležitá správná hygiena nejen při koupání, ale také při přebalování a při jídle.

Koupání před večerním spánkem je každodenním rituálem. Tento rituál některé maminky dodrží až do tří let dítěte. Některé děti nemají koupání rády a ve vodě pláčou, některé naopak koupání a cákání milují, ale všechny si blaženě užívají maminčinu péči po koupání. A maminky, ty si nechávají na svém děťátku záležet.

Miminko a batole má na rozdíl od větších dětí na těle množství faldíků a kožních záhybů, kde se zadržuje pot, který působí na citlivou pokožku velmi agresivně a zapříčiňuje vznik opruzenin. Zvláště tato místa na těle dítěte, kde kůže v záhybech přiléhá k sobě je nutné kontrolovat a udržovat v čistotě. Je dobré mít po ruce například navhlčené ubrousky či žinku a citlivá místa podle potřeby omýt nebo otřít.

Několik rad při koupání miminka:
· Snažte se koupat dítě pokud možno ve stejné denní době, nejlépe před večerním krmením a spánkem. Dítě potřebuje určitý režim a koupání je jeho důležitou součástí. Před večerním krmením bývá často nevrlé a plačtivé, ve vodě se unaví a zklidní.
· Teplota vody by měla být vlažná, ne moc teplá, aby se dítěti dobře usínalo a koupel je osvěžila. Dbejte na to, aby voda nebyla moc studená, malé miminko velmi rychle prochladne. · Při koupání je nutné dát zvýšený pozor na bezpečí dítěte. Vždy je nutné je ve vodě přidržovat, zvláště pokud ještě nesedí a nikdy je nenechávat ve vaně samotné, ani na okamžik. Pro větší pohodlí můžete použít speciálních lehátek, na které se dítě v šikmé poloze položí, takže má hlavičku na vodou, ale tělo je ve vodě, lehátka neomezují pohyb nožek a rukou.
· Pro mytí pokožky je důležitý správný výběr mýdla, mýdla pro dospělé často díky svému složení dráždí pokožku, které je u dětí citlivá.

Naším tipem jsou mýdla Nela Batole, které pokožku zvláčňují a hydratují.

Dětské mýdlo classic Nela Batole obsahuje vitamín E, dětské mýdlo baby olej obsahuje dětský olej a dětské mýdlo milk, určené pro zvýšenou péči o citlivou pokožku, je obohacené o mléčné přísady. Ty pomáhají udržet hebkost a vláčnost pokožky. Tato mýdla doporučují dětští a kožní lékaři.

Všechny tři druhy mýdel Nela Batole jsou klinicky a dermatologicky testovány, udržují dětskou pokožku čistou, hebkou a zdravou.

Reklama