Probudil sem se zas úplně hotovej. Bylo mi vedro, z vlasů mi kapala mastnota smíchaná s potem a v puse sem měl jak v polepšovně. Tohle ani nemůže bejt dobrej den, eště, že je ho už půlka za mnou. Samozřejmě, že mě zase vzbudilo pištění tý blbý krabice. Asi mi spadla hlava na klávošku a přeplnil se bafr. Už je to tak, odraz mýho ksichtu v moňasu měl na čele vytlačený vedle sebe snad všecky funkční klapky a mezi dolním rtem a bradou sem měl spejs. Určitě sem ho zase poslintal, rači se tam ani nebudu dívat, asi by to žaludek nevydržel, kombinace borůvkovýho jogurtu, čipsů, dybagru a dvou štěňátek - bílýho a černýho - je dost i na takovýho hekra, jako sem já.

Eště sem ani nestih nastartovat poštu a už někdo vzal sbíječku a začal mi sbíjet hlavu. Nechápu, že sem ten zvonek eště nerozkousal. Vstal sem, šoural se ke dveřím a snažil si rychle zformátovat ksicht. Za matnym sklem vstupních dveří prosvítala silueta vohromnýho klobouku a pod nim vohromný kulatý hlavy. Sněhulák. Votevřel sem.

soutěž - citát: a mít dobré zdraví

„Inzerát'' řek Sněhulák, co měl v puse vohromnej doutník, kerej byl eště tlustší než von.

Strkal mi pod nos kus novin, na kerym bylo napsáno:

Kámo, tak ty si myslíš, že tvůj počítač nikdo nenaboural? Nenech se vysmát! Čím rychlejc přídeš, tím víc ti toho zachráníme.

Ta blbost eště pokračovala pár řádek, ale nečet sem to do konce.

Jó,'' řek sem, to sem psal já.''

Takže...''

Jó,'' řek sem Sněhulákovi, Megasoft & consulting sem já, k službám.''

Scott, Gabriel Scott.''

Ten Scott?''

Hmmmm.''

Tak Sněhulák byl majitelem řetězu pizzérií po celým západním pobřeží a autorem nejdementnějšího sloganu, kerej sem kdy viděl - Original American Pizza. Těžkej zavodář, kerej by se moh trochu votřást. Jelikož sem zrovna měl to vobdobí, kdy sem přemejšlel, jestli radši zaplatim šťávu pro mašinu nebo štěňátka pro sebe, rozhod sem se, že budu Sněhuláka hejčkat.

Moc mě těší, vobdivuju tu vaši s olivama a ančovičkama.'' Nezdálo se, že by byl zvlášť veselá kopa. Posaďte se a povídejte, co vás trápí.''

Doufám, že to mi povíte vy.''

Nesmíte úplně věřit inzerátům. Chcete vomrknout systém? U picušek?''

Hmmmm.''

Ňáký podezření?''

Nic určitýho ...''

Jasně. Moh bych províst vševobecnou kontrolu. Co máte za mašinu?''

Nevim''

Vypadalo to, že nebyl zvyklej mluvit rozvitejma větama. Anebo sem přesně nezapad do jeho představy vo Megasoft & Consulting''. Kdyby se bejval vohlásil předem, moh sem bejt aspoň voholenej. Skoro sem to chtěl zabalit. Byl sem příliš jetej, každej zvuk mě iritoval. Sněhulák mě taky iritoval, i když vydával zvuků tak málo. Pak sem si ale vzpomněl na to, kolik uplynulo doby vod posledního kšeftu, a řek si, že ho prostě zlomim.

No, předpokládám, že prodejny sou spojený do sítě, centrum je asi tady ve městě?''

Jo, velkej a zatraceně klimatizovanej kus našeho baráku.''

Jasně, systémáci maj rádi chládek, haha, co?'' Nic. Dobře, mužu se nato mrknout, potřebuju přístup, supervizorský práva a pár dní času.''

Fajn, a co se týče financí...''

Já sem dobrej, víte?''

Pořád ještě doufám. Sto babek za den. Tisíc, když něco najdete.''

Plus výlohy?''

Běžný výlohy.''

Jasně, taxíky, jogurty a tak.''

Ředíte je Black&White?''

Jak kdy, někdy navopak. A záloha?''

Tři sta. Pět dní by vám mohlo stačit. Nastoupíte dneska.'' Vyrovnával ty papírky na stůl jak postupku v žolíkách. Pěknej pohled. Ani sem nevěděl, jestli ta poslední věta byla votázka, ale přesto sem mu vodpověděl.

Musim si eště něco zařídit, ale jináč myslim, že bych vodpoledne moh začít.''

Fajn, všechno bude připravený.''

Jako čtvrtýho žolíka vytáh vizitku, zvednul se, na Sněhuláka pěkně rychle, a vypad.

Kecal sem, nic sem si zařídit nepotřeboval. Teda kromě tý nejpodstatnější věci. Zašel sem k polici nadepsaný Archivační disky, Nemazat!'' zalovil, vytáh kápézetku a loknul si. Vychutnával sem, jak mi štěňátka sjížděj jícnem až do žaludku a konečně začínal mít pocit, že sem nastartoval.

Pokud vás seriál zaujal, pokračování tu najdete za týden - Sledujte obrázek s nápisem hekr!

Reklama