Když ne přímo kotníčkové, tak alespoň co nejvíce uzavřené boty jsou teď in. Nosí se nejen ke kalhotám, ale samozřejmě i k sukni. Ale pozor, pokud nemáte zrovna kotníčky jako laňka, budou vaše nohy v takových botách vypadat nejen kratší, ale i tlustší. To je hlavní nevýhoda jinak určitě pohodlných a pohledných bot.

Já mám kotníčkové boty ráda ke kalhotám. Připadá mi šik dát si nohu přes nohu a neřešit, jestli vám zrovna barva ponožky ladí s botou nebo nohavicemi. Škoda, že už se nenosí tzv. pérka. Pamatujete, jejich slávu obnovili Beatles v šedesátých letech, jinak to byla oblíbená a velmi rozšířená pánská obuv přelomu století.
Takové jednoduché kožené „nazouváky" bez šněrování s pružnými vsadkami uvnitř a vně kotníků. Moc šikovné botičky.

Ale vraťme se ke kotníčkovým botám pro dámy. Jejich prapředchůdkyně" se nosily už v době rokoka. Šily se z jemné kůže nebo atlasu a byly bohatě vyšívané. Podobný typ bot se v podstatě bez velkých změn dochoval až do dnešních dnů. A proč také ne, když se osvědčil.

V současnosti si designéři pohrávají s materiály - na plné čáře vítězí lakovaná a kombinovaná kůže; výškou podpatků - od nízkých podkůvek až po gigantické štekle; i typem zapínání. Zipy, šněrování i různé ozdobné přezky.Jak se vám líbí kotníčkové boty, milé ženy-in?
Nosíte je, nebo máte raději vysoké kozačky?
Vybrala byste si některé z naší „nabídky“?
Myslíte, že je v našich obchodech dostatečný výběr?
Jezdíte pro boty do zahraničí?
Napište mi.