Jaké radosti si s míchanými nápoji užila čtenářka Stará Blažková? No, byly to spíše strasti, tak teď holduje pouze vaječáku...


Milá redakce,

když jsem si přečetla téma dnešního dne, okamžitě mi na mysli vytanul zážitek, když jsem blahé paměti za mých mladých let obrážela s partičkou hospody bary a kdy naší jedinou starostí bylo, na jakou chalupu se pojede a kdo jaký chlast má zařídit. A tak jsem se rozhodla, že vyndám kostlivce ze skříně.

To jsme takhle kdysi popíjeli v jednom baru, a jeden kamarád že mě chce pozvat na drink. Inu byla jsem potěšena, a protože kamarád byl gróf, objednal hned dvakrát ten nejdražší - nevinně vyhlížející Beverly Hills Ice Tea. A protože já jsem zas chtěla být za zkušenou a ukázat, že léta tréninku jsou léta tréninku a že moje játra jsou patřičně proškolena, vrazila jsem si do moku rovnou dvě brčka a popíjela a popíjela. No a tady můj příběh končí...:-).

Pročpak asi? Pak už si totiž nic nepamatuju. Okno trvalo asi hodinu a dle výpovědí svědků kamarádů jsem prý byla pěkně vychechtaná. Nicméně pro mě z toho vyplynula jedna zásadní poučka - není Ice Tea jako Ice Tea.
Jen pro zajímavost - koktejl obsahoval frťana vodky, bílého rumu, tequily, ginu, nějakého pomerančového likéru a vše bylo zalité šampíčkem.

Postupem času, těhotenství, získání soudnosti a vůbec ambice, že jako matka chci jít příkladem, jsem se omezila na podomácku vyráběný vaječňák, kam si stejně naleju jen půl dávky rumu, protože víc mi ho tam stejně vadí :-). Nicméně nepohrdnu ani dobrým portským a vermutem v jakékoliv podobě.

A tady něco pro inspiraci:

BLUETINI - do tumbleru vložte dostatek ledu (i 3/4), 5 cl Martini Bianco, 2 cl Bols Blue a 1 cl čerstvé citronové šťávy. Promíchejte a doplňte po okraj Spritem. Ozdobte dle vlastní fantazie.

Hezký den přeje,
Stará Blažková

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


Koktejly

V dnešním kvízu mícháme jeden konkrétná koktejl. Vyhrát můžete knížku s koktejly a formičku na ledové penisy! Jaký koktejl mícháme?

  • Hledejte šest ingradiencí v dnešních dopoledních novinkách a odpovídejte zde: Kvíz (klikni)

Téma dne: Míchání koktejlů

Posílejte mi dnes (7. dubna 2010) své příspěvky na téma „míchání koktejlů“. Co konkrétně mi máte posílat?

  • Vaše originální koktejlové recepty!
  • Vaše oblíbené koktejlové recepty!
  • Veselé či lechtivé příběhy, ve kterých hrál hlavní roli koktejl - netvrďte mi, že se vám žádný takový nestal.

Napíšete-li příspěvek do denního tématu, budete ve hře i o Cinzano Extra Dry a stylové žabky Malibu!

A pokud mi pošlete svůj nápoj lásky, můžete získat vtipnou formičku na ledové penisy!

Reklama