Do Nalžovských hor vás zve čtenářka Tetička 25. nejen za poznáním krásných a málo známých kostelů, ale i za dobrým jídlem.

Milé ženy-in, dovolím si Vás pozvat do Nalžovských Hor. Toto dnes už zase městečko se nachází na trase Horažďovice - Klatovy, přesně uprostřed cesty. Když pojedete od Horažďovic, tak od sv. Antonína obr. 9201 (kde se můžete zastavit v hospůdce na oběd, někteří asi vědí, že Miroslav Šimek zde pořádal víkendová představení) je na areál barokního kostela sv. Kateřiny nádherný pohled.

kosttel

Když pojedete od Klatov, kostel neuvidíte z žádného pohledu, musíte se vydat k nové škole a za školou najdete tento kostel. Z blízka už nepůsobí tak romanticky, zub času vykonal své, ale vše vám vynahradí soubor barokních plastik evangelistů před kostelem. Najde tam sv. Petra i Pavla, Matouše, Marka, Lukáše i Jana.

kostel

sochy

cesta

Je tam i křížová cesta.

Protože dnes poznáváme kostely, tak do 2 km vzdálené Prašivice vás dnes nepozvu, to až příště, až bude teplo. Ale drak tam opravdu je.

Tetička25

Milá Tetičko25, děkujeme za pozvání, určitě se tam rády podíváme, a těšíme se i na toho draka. Mně osobně zaujala ta křížová cesta. takovopu jsem ještě neviděla.

Reklama