V minulém díle fotoseriálu z nejekologičtějšího státu Střední Ameriky jsme se přesvědčili, že téměř veškerou exotickou faunu lze spatřit, aniž bychom opustili areály hotelů. Dnes uvidíme, co skrývá proslulý národní park.

1

Tento jsme navštívili při pobytu v hotelech ve stejnojmenné oblasti u pacifického pobřeží jako první. Platilo zde, stejně jako v ostatních podobných rezervacích, nemilosrdné pravidlo štěstí a náhody. Nejaktivnější život uvidíte v relativně chladném ránu, což se nám nezdařilo. V každém případě návštěvníky čeká procházka šťavnatě zelenou džunglí lahodící oku i duši s erudovaným průvodcem, vybaveným dalekohledem na stativu,

2

který uspokojí svým výkladem i profesionální znalce přírody. Zvláštní botanické jevy jsme příliš neocenili, zato nás zajímali atraktivní savci, jako lenochodi, nosálové nebo veliké opice propletené s větvemi na vrcholcích stromů:

3

Průvodce upozornil na termitiště,

4

či tohoto zvláštního živočicha plazícího se po stromě:

5

Opravdové zážitky čekají na laické a zejména dětské návštěvníky teprve u rozlehlé pláže na konci naučné trasy, kde se lze relativně osvěžit v mělkém horkém moři s poněkud kamenitým přístupem.

6

Chytré opičky Cariblanco se tady v hejnech prohánějí po stromech, s turisty rády kamarádí a kradou jim svačinky: Do areálu parku si totiž jídlo musíte přinést sami a to ony dobře vědí:

7

8

Na další pláže jsme narazili kousek od brány parku – sice bez opiček, ale s možností občerstvení, ať už z vozíku prodavače, či s posezením na zahradě hospůdek.

9

Další národní parky jsme navštívili již s naším skvělým průvodcem Ozzim. Příště se těšte na rozhovor s atraktivním mužem, který vyrostl v džungli a vypracoval se na jednoho z nejžádanějších průvodců v Kostarice!  

Čtěte také:

Reklama