Startuje fotoseriál o Kostarice a ač hned první díl navádí k přítomnosti nežádoucího hmyzu v hotelových pokojích, jde pouze o zpestření ubytování a stolování turistům. Tato středoamerická země se pyšní, na rozdíl od svých sousedů, vysokým standardem služeb.

Předpokládám, že tento stát honosící se množstvím nejrůznějších živočichů navštěvují jen turisté, kterým nějaký ten ptáček sdílející s nimi skleničku či talířek nerozhodí. A pokud ano – nevyplatí se nechávat nic bez dozoru ani vteřinku…

f1

f2

Od opeřenců kroužících nad hotelem či zdobících stromy v hotelové zahradě se můžete dočkat maximálně „čehosi“ nejen ve skleničce…

f3

f4

Zelený papoušek vezme za vděk plody stromů...

f5

... a kolibřík se spokojí s nápojem z květinového kalíšku. Poletovalo jich v podvečer v hotelové zahradě spousty, ale zachytit jejich mihotavý pohyb nebylo snadné...

f6

... stejně jako z bazénu vyfotit alespoň jednoho ze stovek oranžových motýlků, pasoucích se pro změnu na jiných kytičkách:

f7

Tohoto živočicha jsme nafotili, když jsme procházeli okruhem hotelové džungle linoucí se pár km od hotelu po svahu až k moři. Také si na první pohled nejste jisté, o jakého jde?

f8

A kdo to kousek dál vykukuje z listí? Schválně – je mezi vámi nějaká znalkyně zoologie?

f9

Tohle poměrně velké zvířátko s červenýma ušima neumím také nikam zařadit a budu vděčná za poučení:

f10

Za zvířaty nemusíte ani na procházku po naučném okruhu - ještěřího krasavce (leguán černý) lze obdivovat přímo u bazénu:

f11

Lenochoda jsme jen tak náhodou spatřili cestou na večeři:

f12

A nakonec se pokochejte hejnem drzých opiček (kotulové veverkovití), které se rozhodly vzít hotel útokem. Sebraly barmanovi banány, žízeň utišily v bazénu a zapózovaly, kde se dalo:

f13

f22

f16

Nečekanou blesková show, kterou skupinka asi 12 opiček předvedla na jednom z opuštěných hotelových balkonků, jsem natočit nestihla – škoda, určitě by trhla rekordy na youtube:

f17

Těšíte se na další zvířenu? Čeká na vás v národním parku Manuel Antonio!

Čtěte také:

Reklama