Dobrý den,

když mi bylo 5 let, naučila jsem se číst a četla jsem jak blázen Čtyřlístky. Později dětské sci-fi, odborné knížky, vědecké časopisy a to až do 11let, kdy jsem si vedla vlastní zápisky a pozorování a napsala první indiánskou povídku, kterou mi nabídli otisknout. Ale já nechtěla. Studovala jsem historii, záhady, paranormální jevy, zeměpis, etniku, lidi, pověsti, názory a zvyky a autory jako Daniken.

Psala jsem sci-fi povidky a snila o tom, jak se prodírám jihoamerickými pralesy a objevuji chrámy starých Aztéků, Mayů a zkoumám jejich pyramidy.

Na školu jsem nastoupila bez přijímaček, a to na Obchodní akademii, ale vypracovala jsem studii o návrších Nazca a poslala ji Danikenovi, nabídli mi stát se členkou jejich sdružení, ale já už nebyla tak zapálená a měla své jasné názory a bylo jasné, že ze mě bude kancelářská myš. Životní realita je vždy jiná, a jak chybí peníze, jdou i sny uskutečňovat hůře.

Chtěla jsem studovat práva a stát se redaktorkou. Ale jak už to bývá, všechno dopadne jinak, než si člověk maluje. Nastoupila jsem jako administrativní pracovnice, pak jsem šla za lepším a dělala samostatnou účetní v účetní firmě a pak na živnosťák.

Nikdy jsme nechtěla být ženou v domácnosti a má práce mě bavila, ale přerostla mi přes hlavu. Vstávala jsem o půl páté a chodila spát v 1 h ráno. Zdraví šlo do háje, operace a změna. Dělala jsem ještě několik let na živnostenský list a poslední rok jako zaměstnanec. Bohužel jsem onemocněla  a všechno šlo do kytek.

Občas mi vyšel nějaký článek, který byl už druhý den zapomenut. V šuplíku se nahromadilo pár povídek a humorných cestopisů, co obveselilo pár známých, a pohádka pro děti. Všechny moje výstřižky a knížky o tom, co mě kdysi bavilo, jsou pryč.

Sice mám všeobecný přehled, potkala jsem v životě politiky, známé osobnosti a hlavně spoustu lidí na cestách, ale teď jsem doma.

Žena bez práce, iluzí, ale bohatá o zkušenosti s báječným mužem a těšící se na něco nového, co ještě život přinese.

Někdy, když štípu dříví nebo žehlím prádlo, se zasním a objevuju staré chrámy a cestuju po planetách. Pravidelně mě od toho vytrhne bublající polévka, volající pošťačka a pod. :-)

S pozdravem, Eliana

Člověk prochází jednotlivými etapami nejen v soukromém životě, ale i v tom pracovním. Eliano, přeji Vám, ať zakotvíte jednou tam, kde Vám bude nejpříjemněji.
Reklama