Tréninková kavárna Vesmírna provozovaná občanským sdružením Máme otevřeno? od roku 2002, je přirozeným integračním prostředím, kde se denně setkávají lidé s postižením i bez. Cílem programu je umožnit lidem s mentálním postižením získat měhem dvou let co nejreálnější pracovní zkušenosti a připravit je po pracovní i sociální stránce pro jejich další pracovní uplatnění především na nechráněném trhu práce.

Tréninková kavárna Vesmírna je také nekuřáckým bezbariérovým prostorem v samém centru Prahy, s širokou nabídkou sendvičů, palačinek závinů i jiných pochutin a samozřejmě i kvalitní kávou, džusy, netradičními limonádami a koktejly za ceny přátelské peněžence. Posedět lze u pestrých stolků, v polštářkových sofátkách, v malé čajovně, dětském koutku nebo u internetu.

Na podporu a zviditelnění projektu KOSMOS připravilo občanské sdružení Máme otevřeno? v kavárně Vesmírna “kosmické léto.”

A co zde v rámci “kosmického léta”na návštěvníky čeká? Současná nabídka zdravých, poctivě a podomácku připravených jídel a nápojů bude rozšířena o několik žhavě letních novinek zahrnujících např. cironový sorbet s horkými malinami, sangrii s ovocem nebo třeba salát s domácím kozím sýrem.  Za vlídné ceny budou ke koupi také atraktivní “kosmická” trika. Chybět nebude ani “kosmická” dekorace kavárny – o tu se postarají mj. i oděvní originály návrhářky Hany Zárubové. Vyhlášena je velká letní soutěž o zajímavé ceny.

Léto ve Vesmírně bude samozřejmě i kulturní. Kromě výstavy fotografií Jiřího Švarce – “Tady bydlím – velké album fotek z Lužin,” která potrvá až do konce srpna, na hosty čeká i živá hudba, filmy a mnoho dalšího.

Aktuální informace o programu na www.mameotevreno.cz a www.vesmirna.cz.

Kavárnu Vesmírnu můžete navštívit od pondělí do pátku od 9:00 do 22:00 na adrese Ve Smečkách 5, Praha 1.


Další informace:
Lenka Miličová, koordinátorka pro vztahy s veřejností, GSM: 775 700 472, e-mail: Lenka.Milicova@mameotevreno.cz

Zdroj: občanské sdružení Máme otevřeno?


O tréninkové kavárně Vesmírna jste se mohly na ženě-in dočíst i v tomto (klikni) článku. Neváhejte a podpořte dobrou věc - ostatně v horkém létě se osvěžení nějakým tím nápojem rozhodně hodí :)

Reklama