shutterstock-679090516.jpgFoto: Shutterstock

Jeho využití v kosmetice tak není žádnou novinkou, ale spíše návratem ke starým a osvědčeným rituálům. Některé prameny dokonce uvádí, že bylo zlato používáno nejen za účelem zkrášlování, ale staří Egypťané jej měli i jako léčivo. Údajně ho ve svých mastích mísili s rostlinnými silicemi a výsledný produkt považovali za elixír mládí.

kolaz-7-.jpg

Produkty: 24k pokročilé pečující sérum NevO Dead Sea Spa, ATOK Omlazující krém Zlato-jantar, Přírodní revitalizující krém na obličej 24h zlaté částice a arganový olej, Regenerační maska s 24karátovým zlatem Premium Line Killer Gold Radiance

Dnes již víme, že zlato podporuje srdeční činnost, krevní oběh či hormonální produkci žláz. Dokáže však i zmírnit bolesti, je prospěšné v léčbě revmatických onemocnění kloubů a všeobecně zvyšuje obranyschopnost organismu. Co se účinků na kvalitu pokožky týče, zlato dokáže zvrátit oxidační procesy a podporuje transport molekul kyslíku přímo do horních vrstev pokožky. Tento kov také podporuje fungování lymfatického systému a mikrocirkulace krve, čímž napomáhá k vyplavování toxických látek z organismu. Pokožka je pak schopná opět správně fungovat, přirozeně se obnovovat, vypadá mladě a svěže.

Reklama