63f4cecea302aobrazek.jpg
Retinol

O retinolu zřejmě již slyšel každý, kdo touží po mladistvé a dokonale vypadající pleti. Retinol (neboli Vitamin A) spadá do kategorie retinoidů a vyniká zejména svými schopnosti urychlit regeneraci kožních buněk, díky čemuž pomáhá řešit různé kožní problémy. Výzkumy opakovaně prokazují, že tato aktivní látka dokáže skutečně efektivně zacílit na nejčastější problémy s pletí – jemné linky, vrásky a pigmentaci. Retinol je proto právem považován za opravdového bojovníka proti stárnutí pokožky. Na pleť ho lze aplikovat pomocí séra nebo krémů.

Pokud tedy i vy sháníte skutečně kvalitní kosmetiku s obsahem retinolu, pak by vám jistě neměly uniknout produkty značky BasicLab.

Kyselina hyaluronová
Další aktivní látkou, jež bude v tomto roce hojně opěvovanou, bude známá kyselina hyaluronová. Ta vyniká především svými silnými hydratačními a omlazujícími účinky. Což je také důvod, proč jsou kosmetické produkty s obsahem kyseliny hyaluronové mezi ženami tak oblíbené.

Kyselina hyaluronová je všestranná molekula cukru, jež je často označována za učiněný zázrak. Jedná se o hydratační látku, která na sebe dokáže vázat velké množství vody (tedy až 6 litrů na 1 gram). Díky tomu je v našem těle zajištěna rychlá migrace buněk. Ta má za následek lepší tkáňovou obnovu i lepší přísun živin a kyslíku. Je proto skutečně nápomocná nejen při rychlé regeneraci jizev, ale dále také udržuje naši pokožku krásně pevnou, pružnou a zajišťuje tvorbu nových kolagenových a elastinových vláken.

A právě pro své blahodárné vlastnosti je kyselina hyaluronová jednou ze základních složek péče o lidskou pleť. Nejčastěji se objevuje v nejrůznějších pleťových krémech a sérech.

Niacinamid
Ne nadarmo je niacinamid označován za vitamin krásy, a tak v seznamu našich trendů nesmí zaručeně chybět. Jedná se o druh vitaminu B3, jenž se běžně vyskytuje v mase, obilninách, rybách, oříšcích, vejcích nebo v ovoci a zelenině. Podobně jako již zmiňovaná kyselina hyaluronová nebo retinol je niacinamid považován za opravdu cennou složku kosmetiky a v roce 2023 bude skutečně oblíbený. Jestliže tedy i vás trápí pupínky, akné, vrásky a pigmentové skvrny, měli byste se na kosmetiku s obsahem niacinamidu určitě zaměřit.

Niacinamid má v kosmetice zásadní postavení, a to zejména pro své zkrášlující účinky na naši pleť. Niacinamid totiž proniká hluboko do pokožky, kde přispívá k boji proti známkám stárnutí, vráskám, pigmentovým skvrnám i proti akné. Dále pak také niacinamid podporuje regeneraci pokožky, podporuje tvorbu kolagenu, navrací pleti hydrataci, podporuje ochrannou funkci pokožky a přispívá ke zklidnění pleti a zmírnění zarudnutí.

Článek vytvořen ve spolupráci s Cosibella