GERnéticKaždé roční období má svá specifika, kterému by se měla v jednotlivých fázích roku přizpůsobit i péče o pleť. A to zejména  s prvními slunečními paprsky, tedy v období, které může být z hlediska kvality pokožky hodně nepříjemným časem. Pouze pravidelná systematická péče a prevence přináší kýžené výsledky      a je mnohem účinnější než pozdní náprava již vzniklých defektů na kráse. Zásadou číslo jedna je ochrana proti nežádoucímu slunečnímu UV záření. Pokožka není schopna absorbovat všechno teplo a světlo, pleť bychom měli chránit, zejména proto, aby neměla důvod reagovat překvapivým způsobem, jako pigmentovými skvrnami, vráskami, rozšířenými žilkami nebo zčervenáním, pokud je vystavována vnějším, mnohdy škodlivým vlivům. Všech těchto nepříjemností se dočkáme, zejména pokud            v letním období zanedbáme používání prostředků s ochrannými UV filtry, nebo pobyt na sluníčku přeháníme. Ochrana proti slunečnímu záření by se měla stát každodenním návykem, zejména u lidí s nízkým fototypem. Abychom se mohli ze slunce těšit, vyvinuly Laboratoře GERnétic  přípravky určené nejen k ochraně proti slunečnímu záření, ale zároveň také k regeneraci pokožky, jejímu zvlhčení, zklidnění a eliminaci volných radikálů.

„Na sluníčko se určitě těší každá žena. Dovolte mi pár malými tipy zpříjemnit následky jeho působení na naši pleť. Sluneční paprsky mohou způsobit předčasné stárnutí pokožky, tvorbu vrásek, popraskaných žilek, nepravidelnou pigmentaci. Důvodem je vznik velkého množství volných radikálů, které narušují zdravé buňky, devastují kolagenová a elastinová vlákna“, uvádí Alena Kimlová, hlavní firemní kosmetička GERnétic. „V letních měsících se negativně na pokožce, zejména nejvíce exponovaných místech, odráží nadměrné vystavení slunci bez odpovídající sluneční ochrany. Nejen v podzimních měsících, ale snad i na samém podzimu života, pak žalostně sčítáme následky našeho nezodpovědného chování. Kůže si pamatuje každý sluneční paprsek. Vliv záření na genetickou výbavu buněčných jader se načítá a později i patřičně zúčtuje. Proto při dlouhodobém neopatrném opalování dochází k nevratným změnám, pokožka 40leté ženy může vypadat jako pleť o 10 a více let starší. Abychom zlepšili stav takové pokožky, je třeba využít kosmetických přípravků, které jsou ženám doporučovány až v pozdějším věku. Pokud chceme o svoji kůži dobře pečovat, je třeba zařídit, aby si pamatovala co nejméně – nevystavovat se slunci dlouhou dobu, dodržovat zásady správného opalování a používat kvalitní ochranné přípravky před, při, i po opalování. Čím dříve si nejen ženy osvojí tyto základní návyky, tím snáze budou předcházet předčasným projevům stárnutí a udržovat pleť v dobrém stavu“, dodává Alena Kimlová.

Obecně platí, že kůže si „pamatuje“ dávku ultrafialového záření, která na ni během celého života působí a každé další záření se k původní dávce přičítá. Čím vyšší celková dávka, tím je vyšší riziko poškození kůže se všemi dalšími důsledky.

Pigmentové skvrny – nevítaný letní společník

 GERnéticJedním z nejčastějších problémů, který vzniká na úrovni kůže po neopatrném opalování, a který postihuje velké množství žen, je tvorba nepravidelné pigmentace. Rizikovými faktory pro vznik pigmentových skvrn je vyjma neopatrného slunění také těhotenství, užívání antikoncepce, časté používání solária či aplikace nevhodných parfémů. Pigmentové skvrny lze odstranit kvalitními bělícími a depigmentačními krémy z produkce renomovaných kosmetických značek. Francouzská přírodní kosmetika GERnétic doporučuje Bělící krém a Depigmentační sérum. Přípravky byly vyrobeny náročnou biotechnologií a umožňují přírodním způsobem úspěšně zesvětlovat pokožku. Aplikace tohoto přípravku by měla být zahájena již koncem zimy nebo v počátku jara vždy na noc. Na den je cíleně v boji proti pigmentovým skvrnám doporučován ochranný krém MELANO V. Jako podpůrný přípravek k upravení tvorby kožního barviva je vhodné celoročně používat regenerační krém SYNCHRO, který synchronizuje funkce kůže a upravuje tvorbu melaninu.

 GERnétic

Sluneční kopřivka

Sluneční kopřivka je zvláště lékaři vnímána jako pravá alergie na slunce. Pro jedince vyznačující se touto alergií, produkují Laboratoře GERnétic jako prevenci a obranyschopnost kůže krém SYNCHRO. Ten je doporučováno koncem zimy aplikovat dvakrát denně lokálně na problematické partie. Díky aktivním látkám z přípravku se zvýší imunita kůže a alergické reakce ustoupí.

 GERnétic

Polymorfní světelná erupce – letní ekzém

Letním ekzémem trpí přibližně 20% populace. Projevy jsou rozmanité, pro jedince je však typická pro celý život. Řešením je používání adekvátního opalovacího krému s vyšším SPF faktorem v dostatečném množství jakým je MELANO V (SPF 30+) nebo MELANO III (SPF 20+).

Reklama