5b18372f765bbimage.pngFoto: Shutterstock.com

Vlasy

 • Hřeben je samozřejmostí. Co ale nesmíte doma zapomenout je i kvalitní vlasová péče, vyvinutá speciálně pro letní měsíce. Ta je navržená tak, aby vlasu dodala intenzivní hydrataci, regenerovala a chránila. Právě vysoké teploty, ostré slunce, chlór a mořská sůl dokážou napáchat nejvíce škody. Rozhodně se nevyplatí šetřit a spoléhat na obyčejné produkty. Pokud tedy nechcete mít ze své hřívy nepěkné chemlonové klubko, které budete muset po dovolené nechat razantně ostříhat. Tropické teploty zvyšují lámavost vlasů a třepení konečků, vyplatí se mít sebou i thermo sprej, který vaší hřívu ochrání.
 • Jste línější povahy a vlasy nerada myjete každý den? Pak si rozhodně nezapomeňte přibalit suchý šampón. Ten je pomocníkem nejen v boji proti mastným vlasům, ale také přidává na objemu a účes díky němu lépe drží.

Obličej

 • Máte potřebu se i na dovolené líčit? Pak si do kosmetické taštičky přibalte jako první voděoodolnou řasenkou. Ta vykouzlí dlouhé husté řasy, které budou stále krásné, i když se budete divočit ve vlnách či bazénu. Jistě oceníte i lehce krycí tónující krém s ochranným faktorem a třpytivé stíny. Nesmíme však zapomenout ani na rty. Vyhovující bude balzám s jemným barevným odstínem či lesk na rty v přírodních tónech. To je ale jen základní výbava. Jestli se neobejdete bez tvářenky, bronzeru, tužky na obočí atd., klidně je zabalte na cestu s sebou. Lepší ale bude, když dopřejete i své pleti oraz a budete ji zatěžovat, co možná nejméně.
 • Pokud se bez líčidel neobejdete, myslete i na odličovací produkty. Abyste ušetřila místo, můžete si pořídit praktické cestovní balení, které obsahuje hned několik produktů v menším obalu či odličovací ubrousky.
 • Připravte si i zklidňující regenerační krém nebo i pleťovou masku. Tyto produkty dostanou pokožku opět do formy po celém dni, který jste trávila na slunci.

5b2b73a26e83cobrazek.png

Tělo

 • Deodorant, ten si zajisté bude také hodit. Užitečnou vychytávkou je rozprašovač do kabelky, kam můžete odstříkat svůj oblíbený parfém. Nemusíte tak brát na cesty celý flakon, který někdy je opravdu těžký.
 • Dá se říct, že by stačily pouze dva přípravky, opalovací a poopalovací produkty. Ty jsou na dovolené nezbytností. Může se však hodit i hydratační tělové mléko se třpytkami, které vypadá na pokožce, zvláště té opálené, famózně.
   
  Další kosmetické produkty, které nesmíte zapomenout:
  Vatové tyčinky, vatové tamponky, sprchový gel, vlhčené ubrousky, holítko, manikúrní set.

Čtěte také:

Uložit

Uložit

Uložit