Jaro, čekaly jsme na něj, jako na smilování a konečně je tu. Hřejivé sluneční paprsky dodávají novou energii a zlepšují náladu. S tímto ročním obdobím, jako s každým jiným, přicházejí kosmetické společnosti s různými novinkami. Jaké barvy letos budou hrát prim? A co vše si dopřát pro ještě krásnější zevnějšek po zimě? To vše si právě teď řekneme.

  • Jaro 2016 v líčení dává důraz na celkový dojem a vyváženost. Pokud žena zvolí nápadné líčení očí, měla by u rtů zvolnit a volit neutrální barvy, nebo použít pouze lesk.Jarní sezóna přináší oživení v podobě svůdných barev, které zvýrazní oči jemnými pastelovými tóny. Zvláštní efekt očím dodají vícerozměrné matné, třpytivé a metalické finiše umožňující odraz světla. Jarní trendy líčení nabádají ženy k vrstvení a kombinování barev a barevných efektů,“ říká úvodem školitelka značky ARTISTRY Zuzana Gavendová.
  • Paletky očních stínů nabízejí odstíny tyrkysově modré barvy, fialkové odstíny a jemné béžové tóny. „Tyto barvy, pokud jsou správně aplikované, umí rozjasnit a oživit celkový vzhled obličeje. Při aplikaci očních stínů by měla být výrazná barva aplikovaná pouze na pohyblivé víčko. Tuto barvu je možné kombinovat se světlejším odstínem, který oku propůjčí jas a světlo, nebo naopak s jedním tmavším tónem, který vytvoří kontrast. I letošní jarní sezóna bude nakloněna tmavým očním linkám,“ popisuje Zuzana.
  • Vizážisté mysleli i na ty ženy, které spíš než na výrazné líčení sází na přirozený vzhled očí.In bude i jemné, velmi nenápadné líčení očí v barvách jemné béžové a světle růžové, které pouze lehce zvýrazní a oživí oční víčka, toto líčení by mělo působit téměř neviditelně. Ženy, které vsadí na jemnost v líčení očí, mohou naopak volit výraznější barvu rtěnky. Pro jarní sezónu jsou vybrané rtěnky v odstínech korálově růžové, malinové a fialové. Tyto tóny rty osvěží, dodají jim objem a celkově je zvýrazní,“ dodává školitelka Artistry.

cosmetics

Něco navíc aneb Na co si dát na jaře hlavně pozor!

Slunce je dobrý sluha, ale špatný pán

Po sluníčku bezesporu po zimě prahne každý a pobyt na něm lze jen doporučit. Je to celkem jednoduchý recept na zahnání jarní únavy, všech „nenálad“ a depresí, které se v tomto období často objevují. Sluneční paprsky navíc i během docela krátké chvíle pomohou doplnit potřebnou dávku vitaminu D, skutečně stačí několikaminutové osvícení obličeje a rukou. Přestože se to ale nezdá, má jarní slunce velkou sílu. A tak dermatologové varují před zbytečným riskováním. „Po zimě se hodně lidí snaží přestávku v opalování co nejrychleji dohnat. Ale důležitá je opatrnost! Nebezpečné totiž není jen intenzivní slunce u moře, ale i naše jarní sluníčko, například na zahrádce nebo při jarních procházkách... Kůže během zimy slunečním paprskům odvykla a při pobytu na slunci se můžete dokonce i spálit. Takový náraz je pro kůži nejhorší,“ varuje dermatoložka Yvonne Bergerová z kliniky BcD a proto doporučuje používat ochranné krémy již od prvních jarních paprsků.

V naší fotogalerii naleznete širokou škálu produktů, které jsou žhavými novinkami letošního jara.

Čtěte také:

Reklama