stetce.jpgFoto: Shutterstock

Štětec na make-up
Vaše každodenní líčení by mělo začít rovnoměrným nanesením make-upu. Štětcem se make-up nanáší nejrychleji a jednoduše. Také se snadněji čistí než houbička. Takže pokud nechcete mít ruce zapatlané od make-upu, určitě sáhněte po štětci. Používají je i profesionální vizážisté. Existují dva základní druhy štětců. Jeden je široký a placatý jako klasický štětec. Druhý má plochý seříznutý povrch.

makeupp.jpg

Essence Make Up Buffer 95 Kč, Makeup Revolution Brushes 133 Kč / Foto: Notino 

Štětec na pudr
Pro zafixování make-upu je vždy nakonec dobré nanést pudr, který mu pomůže déle vydržet tam, kde má. Přiloženými houbičkami si na tvář dáme produktu však většinou příliš, a tak je lepší použít štětec pro rovnoměrné rozložení. Nejlepší je větší štětec, na který nabereme menší množství pudru. V tomto případě platí, že méně je více.

pudr.jpg

Royal and Langnickel Moda 299 Kč / Foto: Notino

Štětec na korektor
Jde o úzký štětec, kterým se nanáší korektor. Dobře se s ním dostanete do těžko přístupných míst a zvládne nanést tenkou vrstvu korektoru. Kdo nepotřebuje čas od času skrýt nějaké ty nedostatky, jako jsou akné, začervenání nebo kruhy pod očima? Můžete ho použít ale i jinak. Například s ním můžete nanést bázi pod oční stíny nebo třeba rozjasňovač.

kokrektooors.jpg

Dermacol Master Brush by PetraLovelyHair 139 Kč / Foto: Notino

Konturovací štětec
Konturováním dodáte tváři šmrnc. Můžete si jím opticky zúžit nebo prodloužit tvář. Na kontury lze samozřejmě použít i štětec na make-up, ale konturovacím štětcem dosáhnete daleko lepšího výsledku. Je podobný jako štětec na tváře či bronzer.

dermacol.jpg

Dermacol Master Brush by PetraLovelyHair 279 Kč / Foto: Notino

Štětec na tvářenku
Zapomeňte na štětec na pudr. Některé ženy s ním chybně nanášejí tvářenku. Na tu je tu ale speciální štětec, který má o něco menší průměr a je přesnější. Štětce na tvářenky jsou kulaté či seříznuté. Můžete s nimi nanášet také bronzer nebo rozjasňovač.

tvarenka.jpgDiva & Nice Cosmetics Accessories 115 Kč / Foto: Notino

Štětec na bronzer
Chcete-li dosáhnout opáleného vzhledu, použijte bronzer. Štětec na bronzer má podobný tvar jako štětec na tvářenku nebo na pudr. Je však širší a více načechraný. To proto, že bronzer musí být na kůži rozptýlen co nejrovnoměrněji, aby vypadal přirozeně. S množstvím produktu to nepřehánějte.

brush.jpg

Sigma Beauty F53 606 Kč / Foto: Notino

Štětce na oční stíny
Na tuto oblast obličeje existuje nejvíce druhů štětců v různých tvarech a velikostech. Kulaté, placaté, zkosené. Především jsou ale malé, aby se s nimi dobře a precizně pracovalo. Ačkoliv vizážista při líčení používá několik druhů štětců na oční stíny, stačí, když si vyberete jeden nebo dva, se kterými se vám nejlépe pracuje.

stetecky.jpgDiva & Nice Cosmetics Accessories 58 Kč, Diva & Nice Cosmetics Professional 89 Kč, BrushArt Professional 169 Kč / Foto: Notino 

Oprašovací štětec
Zřejmě jsme se s ním už setkaly a možná jste přemýšlely, na co vlastně je. Jde o štěteček ve tvaru vějíře, kterým si snadno oprášíte stíny, které vám při líčení spadaly pod oči. To ale není jeho jediné využití. Skvěle se s ním nanášejí také rozjasňovače, například na lícní kosti nebo špičku nosu.

opras.jpgBrushArt Professional 215 Kč / Foto: Notino


Štětec na obočí
Štětec na obočí je většinou šikmo seříznutý, aby s ním práce byla snadnější a vy jste tak mohly docílit dokonalého a co nejpřesnějšího obočí. Použít ho můžete také ke stínování tužky na oči. Pokud jste šikovné, zvládnete s ním i oční linky.

stetec.jpg

da Vinci Style 223 Kč / Foto: Notino

Štětec na rty
Tento štětec má doma asi nejméně žen. Většinou totiž používáme štěteček přiložený u tekuté rtěnky nebo rovnou rtěnku tuhou. Tento nástroj je však velmi užitečný a neslouží jen jako pomocník profesionálních vizážistů, kteří jej používají také z hygienických důvodů, protože stejnou rtěnku nanášejí mnoha lidem za sebou. Se štětcem a rty je však aplikace rtěnky přesnější a lépe ji zapracuje do rtů. Tím způsobí, že rtěnka následně déle vydrží. Bonus navíc, můžete s ním tvořit i kontury.

rty.jpg

Pierre René Accessories 222 Kč / Foto: Notino

Štětec na oční linky
Dobrý ostrý štětec na linky je důležitý pro přesnou práci. Tento štětec dobře funguje s gelovými nebo tekutými linkami. Je malý a má mnoho krátkých hustých štětin.

ocni-linky.jpgda Vinci Style 98 Kč / Foto: Notino

Reklama