Dr. Konrad Ichtamol
Mnohé z vás budou vzpomínat na oblíbený Aknecolor. Ten už se nevyrábí a místo něj byl uveden na trh ichtamol. Oproti dřívější pastě lehce zabarvený krém lépe sedí k barvě pleti a má lepší texturu. Používá se lokálně, třeba na pupínky, které nejen zakryje, ale rovnou je léčí. Je to mnohem schopnější pomocník než klasický korektor. Obsahuje ichtamol a zinek.
Dr. Max, 189 Kč

Mohlo by vás zajímat: Domácí wellness s jogurtem? Rozzáří pleť, vyživí vlasy, bojuje s akné i lupy

Jarischův roztok
Jarischova voda je tekutina, kterou si míchají farmaceuti přímo v lékárně. Má zklidňující a hydratační účinky. Někdo ji používá jako tonikum na dočištění pleti, ale to úplně nedoporučujeme. Spíše s ní vyčistěte postižená místa. Dermatolog ji předepíše třeba na dermatitidu, vyléčit ale umí i pleť, které nesedí chlorovaná voda.
Dr. Max, 99 Kč

Tea Tree olej
Už jsme viděli mnoho vodiček určených přímo na léčbu pupínků, ale všechny jsou mnohem dražší než klasický a nejúčinnější tea tree z lékárny. Je ideální právě na lokální použití, když vás trápí dočasné pupínky. Působí totiž protizánětlivě a má zklidňující účinky.
Euc lékárna, 149 Kč

Tekutý pudr
Tekutý pudr s mentolem Herbacos je také skvělá alternativa, jak léčit zhoršenou pleť. Oxid zinečnatý a mentol přináší úlevu od nepříjemného pnutí a pulzování pupínku, ve kterém se již nachází zánět. Normálně se používá třeba při léčbě planých neštovic. Pokožku navíc mírně vysušuje, zánět posunuje směrem nahoru, a tak urychluje hojivý proces.
Euc lékárna, 47 Kč

Norkový hydratační krém
Tento krém máme vyzkoušený na smíšené pleti a musíme říct, že je opravdu příjemný. Česká značka Vřídlo už ho vyrábí několik desítek let. Milovníkům zvířat však trnou vlasy hrůzou při zjištění, že se vyrábí opravdu z norkového oleje. Farmy s norky jsou od roku 2021 zakázané, a tak je pravděpodobné, že se norkový krém zcela přestane vyrábět. Pleť vyživuje skvěle, otázkou je, za jakou cenu.
Benu, 75 Kč

Mohlo by vás zajímat: Vyzkoušely jsme řadu pleťových sér. Tady je 7 nejlepších z nich

Biosil
Biosil sice není kosmetický přípravek, ale o vaši krásu se postará. Jde o doplněk stravy, který se vyrovná ostatním doplňkům pro krásné vlasy, nehty a pleť. Jedna tableta denně stačí k tomu, abyste za měsíc poznaly rozdíl. Obsahuje biotin, kyselinu pantothenovou a zinek.
Euc lékárna, 67 Kč

Dětský olej
V poslední době jsou moderní různé olejíčky a my je přímo zbožňujeme. To jak voní, jak se roztírají... ne všechny mají ale příznivou cenu. Když má najednou člověk hluboko do kapsy, těžko půjde do bio obchodu zakoupit olejíček za 300 Kč. Naštěstí je tady alternativa z lékárny! Klasický dětský olejíček Aviril je neuvěřitelně levný. Můžete ho používat na konečky vlasů, ale i k ošetření a čištění pokožky. Obsahuje heřmánek, který má protizánětlivé účinky a zmírňuje kožní záněty. Dále pak azulen, který má hojivé účinky.
Benu, 25 Kč/50 ml

Reklama